Z Prahy do Gruzie za hubičku aneb podzimní Kutaisi
11.8.2021

Z Prahy do Gruzie za hubičku aneb podzimní Kutaisi

598

O této nabídce

Letošní ceny letenek z Prahy do Gruzie atakují svá historická minima. A toho by byl hřích nevyužít. Zpáteční letenky z Prahy do gruzínského města Kutaisi pořídíte u Wizz Airu za ceny začínají na 598 Kč. Nízká cena je vykoupena cestovním obdobím, neboť tyto nejlevnější letenky do Gruzie jsou dostupné až na termíny v závěru října, resp. listopadu, kdy již mohou být svahy pohoří Kavkaz pokryty sněhovou pokrývkou, což výrazně znesnadní potenciální trekking. Na druhou stranu Gruzie toho nabídne daleko více a i během podzimních měsíců nebude o bohaté vyžití nouze. A pokud by vás přeci jen lákala primárně horská turistika, tak termín v druhé polovině září vyjde také na sympatickou cenu a pravděpodobnost dobrého počasí se ještě vysoká.

PS: Během letních měsíců a následně i na září s říjnem byly zrušeny středeční rotace. Z Prahy do Kutaisi se tak létá pouze v neděli. Na základě tohoto faktu vám doporučujeme koukat v listopadu primárně po nedělních rotacích.

PPS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě první cesty a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Podmínky pro cestování

Podmínkou vstupu do Gruzie je předložení dokladu o dokončené vakcinaci proti nemoci COVID-19 a vyplnění tohoto příjezdového formuláře. Cestovatelé bez dokončeného vakcinačního schématu musí před cestou předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a dalšímu PCR testu se musí na vlastní náklady podrobit 3. den po příjezdu do země. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Tbilisi.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Gruzie je momentálně zařazena do tmavě červené kategorie. Pokud disponujete dokladem o absolvovaném očkování (min. 2 týdny po dokončení schématu) nebo doklad o prodělané nemoci, postačí vám příjezdový formulář. Jestliže tyto doklady nemáte, museli byste za současné situace podstoupit min. AG test před cestou zpět +  po návratu zamířit do 5denní izolace, kterou lze ukončit PCR testem s negativním výsledkem…

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Wizz Air nebo snadno přes NÁŠ VYHLEDÁVAČ
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: září – listopad 2021
 • Příkladové termíny:
  • 19. 9. – 3. 10. za 1 668 Kč (bez WDC za 2 208 Kč)
  • 26. 9. – 3. 10. za 1 948 Kč (bez WDC za 2 468 Kč)
  • 10. – 17. 10. za 908 Kč (bez WDC za 1 428 Kč)
  • 31. 10. – 7. 11. za 598 Kč (bez WDC za 1 118 Kč)
  • 7. – 14. 11. za 598 Kč (bez WDC za 1 118 Kč)
  • 14. – 21. 11. za 598 Kč (bez WDC za 1 118 Kč)

Proč do Gruzie?

Gruzie je úchvatným skloubením majestátních hor a ledovcových údolí s bohatou historií, pohostinností místních obyvatel a moderní architekturou. Je perlou ležící mezi dvěma kontinenty, mezi Malým a Velkým Kavkazem. Obdivujte zde burácející vodopády a klidná křišťálová jezírka. Putujte pohořím, zavítejte až ke kostelu Nejsvětější Trojice v Gergeti, ležícímu ve více než dvou tisících metrech, obklopen ještě výše čnícími velikány. Procházejte se po hradbách pevnosti Narikala. Ochutnejte výborné místní speciality, jako masem plněné knedlíčky khinkali a slaný koláč khachapuri. Zachutnají vám natolik, že si ještě budete brát recept.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo v Kutaisi nebo kdekoliv jinde v Gruzii se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Ceny ubytovacích služeb jsou v Gruzii nízké a ve svém rozpočtu můžete počítat s cenami kolem 300 Kč/os./noc.

Náhled letenky z Prahy do Kutaisi za 598 Kč

Z Prahy do Gruzie za hubičku aneb podzimní Kutaisi


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)