Thajsko: ostrov Phuket se již brzy otevře turistům
4.6.2021

Thajsko: ostrov Phuket se již brzy otevře turistům

14 217

O této nabídce

Thajsko oznámilo plán na otevření svých hranic turistům počínaje 1. červencem letošního roku. Ono je tedy oficiálně nikdy nezavřelo, jen podmínky pro běžné cestovatele nebyly dvakrát přívětivé (opakované testování a dlouhá karanténa). Pro pilotní projekt opětovného nastartování cestovního ruchu v zemi byl vybrán oblíbený ostrov Phuket. Ten se již za necelý měsíc otevře všem plně očkovaným cestovatelům. Na místě vás nečekají žádné restrikce ani povinná karanténa. A přestože se obecně letní měsíce, z důvodu vyššího úhrnu srážek, považují za mimosezonní období, je chystané otevření ostrova Phuket velmi vítanou zprávou!

Na plánované otevření ostrova očkovaným turistům reagovaly i dvě velké aerolinky. Emirates i Qatar Airways zahájí provoz pravidelných linek na ostrov Phuket taktéž na začátku července. Cenově atraktivněji vychází letenky od katarského dopravce, zatímco vícero dostupných termínů naleznete v nabídce „Emirátů“. Zkrátka zpáteční letenky z Prahy na ostrov Phuket pořídíte za velmi solidní cenu – 14 217 Kč. Termíny jsou dostupné jal během letních prázdnin, tak i v pozdějších termínech během hlavní sezony.

PS: Celé Thajsko by se mělo cestovatelům (patrně opět s podmínkou očkování) otevřít od 1. října. Daný termín je třeba brát s rezervou. Víme, jak to v případě podobných predikcí bývá…

Podmínky pro cestování

Cesta na Phuket

Thajský ostrov Phuket se v prvotní fázi otevře pouze pro kompletně očkované cestovatele (od dokončené vakcinace musí uplynout alespoň 14 dnů). Další podmínkou vstupu na ostrov bude negativní PCR test ne starší 72 hodin a vyplněný registrační formulář. Pokud byste po návštěvě Phuketu plánovali cestovat i do dalších oblastí v Thajsku, platí povinnost zůstat nejprve na ostrově po dobu minimálně sedmi dnů. Přesné podmínky cestování mimo Phuket zatím zveřejněny nebyly a vzhledem k těžko predikovatelnému vývoji situace v celém Thajsku bychom s cestami mimo ostrov spíše nekalkulovali.

Nejnovější informace o situaci na ostrově Phuket a podmínkách pro cestování sledujte na tomto oficiálním webu.

Návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Thajsko se nachází v „zelené kategorii“, takže cestování zpět do ČR funguje v režimu „jako za starých časů“. Pozor se si dejte pouze na případné podmínky leteckých společností.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Proč na ostrov Phuket?

Za žárem tropů do ráje, tím bezpochyby Phuket je! Procházejte se po nekonečných plážích za úsvitu, uvědomujte si, jak jemňoučký písek masíruje vaše nohy, jak kdyby to byly ruce usměvavé Thajky. Smočte svá těla do průzračných vod přilehlého moře, nechce se usušit silou slunce. Nahlédněte pod hladinu, ukrývá se tam nesmírně úchvatný svět. Poctěte svou návštěvou sochu Velkého Buddhy na hoře Nakkerd a posvátný chrám Wat Chalong. Přičichněte k vábným vůním tržišť, ochutnejte pikantní thajskou kuchyni nebo svou lásku k jídlu posuňte ještě o kousek výš a zapište se do školy vaření. Jen vás prosíme, buďte při svých toulkách ohleduplní, pod návalem turistů křehká příroda trpí, proslulá zátoka Maya Bay už kvůli odumírajícím korálům musela být uzavřena.

Ubytování

V rámci pilotního projektu „Phuket Sandbox“ bude cestovatelům umožněno ubytování pouze v hotelech, které od vlády obdrží speciální certifikát SHA PLUS. Podívejte se na kompletní seznam všech hotelů, které jsou do programu zahrnuty.

Náhled letenky z Prahy na Phuket za 14 217 Kč

Thajsko: ostrov Phuket se již brzy otevře turistům


Bude se hodit

Letiště Dauhá (DOH)

Letiště Dubaj (DXB)

Letiště Praha (PRG)

Emirates

Qatar Airways

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)