Střední Amerika: květnová Guatemala z Berlína
23.4.2021

Střední Amerika: květnová Guatemala z Berlína

10 712

O této nabídce

Další ze středoamerických zemí, kam se můžete v nejbližších týdnech vydat za zážitky, je Guatemala. Zpáteční letenky z Berlína do Guatemala City pořídíte za velmi pěknou cenu 10 712 Kč. Jedná se o tarif „Light“ obsahující pouze příruční zavazadlo. V obou směrech vás čekají dva přestupy: na letišti Charlese de Gaulla v Paříži a také v Panamě. Guatemala uznává doklady o očkování i prodělané nemoci a aerolinka Air France se řídí vstupními podmínkami cílové destinace. V případě, že spadáte do některé z uvedených kategorií, zvládnete celý výlet na jeden antigenní test v Guatemale před odletem a jeden PCR po návratu do ČR.

Letecká společnost Air France umožňuje provést změnu nebo zrušení letenek zdarma. V případě změny vám bude účtován pouze případný rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou. Letenku také můžete zrušit, přičemž vám bude vystaven voucher v její hodnotě s platností 1 rok. Dle našich zkušeností  lze tento voucher později vyrefundovat.

Podmínky pro cestování

Cesta do Guatemaly

Pro vstup na území Guatemaly je nutné se prokázat negativním antigenním nebo PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Před cestou je třeba také vyplnit zdravotnický formulář. Aktuální informace o cestování do Guatemaly můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Mexico City.

Výjimka z podmínek se vztahuje na cestovatele, kteří již byli očkováni proti nemoci COVID-19 (dvě dávky + od druhé aplikace uplynulo více než 14 dní). A také na cestovatele, kteří doloží lékařský certifikát potvrzující prodělání nemoci v uplynulých 3 měsících (musí uplynout min. 10 dní od pozitivního testu). Negativní test nemusí dokládat ani děti mladší 10 let.

Cesta zpět do Evropy

Vzhledem k příletu do Berlína je nutné před nástupem do letadla ukázat negativní antigenní nebo PCR test (ne starší 48 hodin) – to platí pro všechny cestovatele vč. těch s očkováním a po prodělané nemoci. Seznam akreditovaných laboratoří, kde můžete absolvovat test před návratem do Evropy, naleznete na této stránce.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem a Guatemala se nachází v „tmavě červené kategorii zemí“. To znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test před cestou (postačí vám stejný, kterým se prokážete při odletu z Guatemaly). Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě).

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: nejlevněji přímo přes stránky aerolinky Air France
 • Zavazadla: 2 ks příručních zavazadel (velké & malé) s limitem 10 + 2 kg
 • Dostupnost: květen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 29. 4. – 11. 5. za 11 515 Kč
  • 4. – 18. 5. za 11 515 Kč
  • 11. – 25. 5. za 10 712 Kč
  • 18. 5. – 1. 6. za 10 712 Kč

Rozmanitá Guatemala

Tropická Guatemala přetékající úchvatnou kulturou, historií a poklady přírody. Projděte se dlážděnými ulicemi města Antigua, nasávejte krásu koloniální architektury. Ochutnejte místní prémiovou kávu a hořkou čokoládu, jen se vám rozplyne na jazyku. Ztraťte se v rozsáhlém pyramidovém komplexu Tikal, památce po staré civilizaci Mayů. Vystoupejte na sopku Tajumulco, nejvyšší ze všech ve Střední Americe, za jasné viditelnosti dohlédnete až k Mexiku na jedné straně a Salvadoru na druhé. Odpočiňte si v nádherné oblasti Izabal koupelí v horkých pramenech a spánkem na pláži ve stínu palem.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Guatemale se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Rozhodně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Berlína do Guatemala City za 10 712 Kč

Střední Amerika: květnová Guatemala z Berlína


Bude se hodit

Letiště Berlín – Brandenburg (BER)

Letiště Paříž – Charles de Gaulle (CDG)

Air France

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)