Severní Makedonie na začátku léta – Ohrid z Vídně
27.4.2021

Severní Makedonie na začátku léta – Ohrid z Vídně

776

O této nabídce

Jednou z lehce opomíjených balkánských zemí je Severní Makedonie. O to více by měla lákat cestovatele, kteří preferují klidnější a méně „provařená“ turistická místa. Navíc do Severní Makedonie nepotřebujete žádné testy! Vyrazte objevovat její krásy na začátku letošního léta díky levným letenkám od maďarské aerolinky Wizz Air. Zpáteční letenky z Vídně do města Ohrid, ležícího na břehu stejnojmenného jezera v jižní části země u hranic s Albánií, pořídíte za sympatickou cenu 776 Kč. Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak má jeho nákup význam.

Podmínky pro cestování

Severní Makedonie je jednou z mála zemí, která po přijíždějících cestovatelích nepožaduje žádné negativní testy. Dokonce není nutné ani vyplňovat žádné formuláře. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Skopje, a to vč. míst, kde v Makedonii podstoupit test před odletem.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Severní Makedonie se nyní nachází v tmavě červené kategorii, ovšem do termínu vaší cesty se může její postavení ještě změnit.

Makedonie je skrytou perlou Balkánu

Severní Makedonie, donedávna jen Makedonie, je dosud neodhalenou perlou Balkánu. Je hornatým státem s krásnými vrcholy a snad ještě krásnějšími výhledy z nich, zdobená jezery a smaragdově zelenými lesy. Severní Makedonie je stará, starodávná. Pamatuje časy dlouho před narozením Krista, její památky vás do těch dob přenesou. Malebné město Ohrid kdysi mívalo 365 kostelů, pro každý den v roce jeden, to proto se mu říká Jeruzalém Balkánu. Severomakedonské Skopje je městem s duchem a jedinečnou atmosférou. Řeka Vardar jej rozděluje na muslimský sever a křesťanský jih, z blízké hory Vodno na město shlíží jako majestátní ochránce úchvatný Kříž tisíciletí.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: červen & červenec 2021
 • Příkladové termíny:
  • 11. – 18. 6. za 983 Kč (bez WDC za 1 500 Kč)
  • 14. – 21. 6. za 776 Kč (bez WDC za 1 293 Kč)
  • 21. – 28. 6. za 853 Kč (bez WDC za 1 370 Kč)
  • 28. 6. – 5. 7. za 776 Kč (bez WDC za 1 293 Kč)
  • 2. – 9. 7. za 1 164 Kč (bez WDC za 1 682 Kč)

Ubytování

 Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Makedonii se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nejsnazší a nejpříjemnější cestou, jak prozkoumat krásy Severní Makedonie, bude půjčení vlastního auťáku. Na dostupné možnosti se můžete podívat přímo v naší autopůjčovně.

Náhled letenky z Vídně do Ohridu za 776 Kč

Severní Makedonie na začátku léta – Ohrid z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)