Řecko: z Vídně do Athén či Soluně i v jednom tripu
15.5.2020

Řecko: z Vídně do Athén či Soluně i v jednom tripu

522

O této nabídce

Pokud jste fanoušky historie a bohaté řecké kultury, je tato akce právě pro vás. Aerolinka Wizz Air nyní nabízí zpáteční letenky od září až do konce května 2021 z Vídně do Athén či Soluně za 554 Kč. Tuto cenu ovšem zaplatíte pouze tehdy, pokud jste členy Wizz Discount Clubu (WDC), ostatní si budou muset pár kaček připlatit. Pokud létáte často s aerolinkou Wizz Air, popřemýšlejte o členství, určitě se vám během pár letů vyplatí. V ceně letenek se nachází pouze malé příruční zavazadlo o rozměrech 40 x 30 x 20 cm, což vám ovšem na pár dní běhání po památkách určitě stačí.

Letenky z Vídně do Athén či Soluně můžete lehce zkombinovat a navštívit tak obě města v rámci jednoho tripu. Mezi Athénami a Soluní se nejlépe dopravíte vlakem nebo autobusem. Cesta vlakem zabere 4 hodiny 20 minut a jízdenka vyjde na 45,40 € (se studentskou kartou 34 €). Autobus cestu urazí za 5 hodin, jízdné vyjde na 39 € (pro studenty s ISIC na 19 €).

Proč do Athén?

Historie, sport, kultura, umění, gastronomie a relax – tohle všechno jsou Athény. Vyškrábejte se na Akropoli a pořádně se rozhlédněte. Už nikdy nebudete slavné řecké historii blíž, než právě zde. Proběhněte se po Panathénském stadionu, jako tu běhali atleti při I. mezinárodních letních olympijských hrách v roce 1896. Nenechte si ujít návštěvu Archeologického muzea a jeho slavných vykopávek. Posaďte se do hlediště Dionýsova divadla, prvního kamenného divadla na světě. Ve čtvrti Monastiraki v některé z taveren obohaťte své zážitky o dokonalou řeckou kuchyni. A nakonec se s plným břichem a hlavou plnou nových zkušeností nechte metrem odvézt za město a plácněte sebou na pláž.

Proč do Soluně?

Soluň voní – řeckým jídlem, antikou, mořem, tureckými bazary a Byzantskou říší. Zabořte svůj nos do salátu plného oliv, sýru feta a zeleniny a zakousněte dokonalý gyros. Nasajte vůni antiky v palácovém komplexu císaře Galeria a přemýšlejte, k čemu sloužil zdejší Oktagon – osmiboká stavba, jejíž účel zmizel v prachu dějin. Zadržte dech, až zahučíte pod hladinu moře na Kassandře, jednom z prstů hodinu vzdálených Chalkidiki. Zhluboka se nadýchněte při procházce náměstím Dikastirion kolem tureckých lázní. Po čuchu dojdete až na orientem vonící turecké bazary. Jen stěží budete pak moci popadnout dech tváří v tvář byzantskému chrámu Hagia Sofia, který je tím nejkrásnějším v Soluni!

 • Rezervujte: přes web aerolinky Wizz Air
 • Zavazadla: malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: září 2020 – květen 2021
 • Termíny:
  • Vídeň – Athény
   • 5. – 8. října za 664 Kč (802 Kč bez WDC)
   • 13. – 16. prosince za 664 Kč (802 Kč bez WDC)
  • Vídeň – Soluň
   • 11. – 15. listopadu za 664 Kč (968 Kč bez WDC)
   • 20. – 24. leden 2021 za 554 Kč (830 Kč bez WDC)
  • Vídeň – Athény, Soluň – Vídeň
   • 5. – 12. března za 554 Kč (940 Kč bez WDC)
   • 1. – 9. dubna (Velikonoce) za 554 Kč (1 107 Kč bez WDC)

Ubytování

Ať vás cesty po Řecku zavedou kamkoliv, nejširší nabídku ubytování najdete na Bookingu či Hotels či AirBnb. 

Autopůjčovna

Pokud se rozhodnete podívat i do méně přístupných míst nebo uskutečnit přejezd do Soluně po vlastní ose, mrkněte do naší autopůjčovny. 

Náhled zpáteční letenky z Vídně do Athén za 664 Kč

Řecko: z Vídně do Athén či Soluně i v jednom tripu

Náhled zpáteční letenky z Vídně do Soluně za 554 Kč

Řecko: z Vídně do Athén či Soluně i v jednom tripu


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)