Řecko: z Bratislavy do Soluně nejen na prodloužené víkendy
12.11.2021

Řecko: z Bratislavy do Soluně nejen na prodloužené víkendy

252

O této nabídce

Další destinací, kam si můžete během letošního podzimu zaletět doslova za cenu poledního meníčka, je řecká Soluň. V rezervačním systému aerolinky Ryanair ulovíte zpáteční letenky z Bratislavy do Soluně za 252 Kč. Optimální časovou dotací na prozkoumání památek ve městě, ochutnání skvělé řecké kuchyně a nějaký výlet po střední Makedonii bude cesta na prodloužený víkend od pátku do pondělí. Ceny letenek na prodloužené víkendy se pohybují kolem sedmi stovek.

Vyraz na prodloužený víkend do Soluně

Soluň voní – řeckým jídlem, antikou, mořem, tureckými bazary a Byzantskou říší. Zabořte svůj nos do salátu plného oliv, sýru feta a zeleniny a zakousněte dokonalý gyros. Nasajte vůni antiky v palácovém komplexu císaře Galeria a přemýšlejte, k čemu sloužil zdejší Oktagon – osmiboká stavba, jejíž účel zmizel v prachu dějin. Zadržte dech, až zahučíte pod hladinu moře na Kassandře, jednom z prstů hodinu vzdálených Chalkidiki. Zhluboka se nadýchněte při procházce náměstím Dikastirion kolem tureckých lázní. Po čuchu dojdete až na orientem vonící turecké bazary. Jen stěží budete pak moci popadnout dech tváří v tvář byzantskému chrámu Hagia Sofia, který je tím nejkrásnějším v Soluni!

Podmínky pro cestování

Cesta do Řecka

V případě cesty do Řecko musíte před cestou vyplnit tento registrační formulář (nejpozději den před odletem) a doložit jedno z následujících potvrzení (viz Evropský COVID pas):

  • negativní AG test ne starší 48 hodin;
  • negativní PCR test (provedený výtěrem z nosohltanu nebo krku) ne starší 72 hodin;
  • potvrzení o kompletním očkování (min. 2 týdny po druhé dávce);
  • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (v období 30 – 180 dnů před vstupem do země).

Výjimku mají děti mladší 12 let. Více informací o cestách do Řecka naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Athénách.

Návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Řecko je zařazeno do červené kategorie.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Batůžkářskou volbou bude tento skromný dvouhvězdový Hotel Ilisia za 461 Kč/os./noc včetně snídaně. Komfortnější zázemí pak naleznete v tomto tříhvězdovém Hotelu Mandarino za 752 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně.

Autopůjčovna

Budete-li plánovat vyrazit i mimo samotné město, pak vám určitě doporučujeme půjčit si auťák. Mrkněte se do naší autopůjčovny a udělejte si přehled o dostupných vozech. Jednodenní pronájem malého vozu vás vyjde doslova na pár stokorun.

Náhled letenky z Prahy do Soluně za 252 Kč

Řecko: z Bratislavy do Soluně nejen na prodloužené víkendy


Bude se hodit

Letiště Bratislava (BTS)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)