Řecko: poloostrov Chalkidiki z Vídně
24.6.2021

Řecko: poloostrov Chalkidiki z Vídně

890

O této nabídce

Sbalte si plavky a vyrazte za slunečními paprsky a Egejským mořem na řecký poloostrov Chalkidiki. Zpáteční letenky z Vídně do Soluně pořídíte v rezervačním systému maďarské aerolinky Wizz Air za parádní cenu 890 Kč. Letenky za skvělou cenu jsou dostupné ve velmi exponovaném termínu přes dvojici státních svátků navazujících na víkend, ušetříte proto i nějakou tu dovolenou na další výlety. Z historické Soluně se pak můžete vydat buď právě na poloostrov Chalkidiki anebo na tzv. Olympskou riviéru nacházející se jižně od Soluně.

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak je jeho návratnost již v případě první cesty pouze u některých termínů a je proto třeba zvážit, jestli ho využijete během nadcházejícího roku alespoň ještě jednou.

Podmínky pro cestování

V případě cesty do Řecko musíte před cestou vyplnit tento registrační formulář a doložit jedno z následujících potvrzení:

 • negativní AG test ne starší 48 hodin;
 • negativní PCR test (provedený výtěrem z nosohltanu nebo krku) ne starší 72 hodin;
 • potvrzení o kompletním očkování (min. 2 týdny po druhé dávce);
 • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (v období 2 až 9 měsíců před vstupem do země).

Výjimku mají děti mladší 12 let. Více informací o cestách do Řecka naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Athénách.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Řecko se momentálně nachází v „oranžové kategorii“ (tj. „pouze“ AG test před cestou). Pokud jste již naočkováni (od první dávky uplynulo alespoň 22 dní) nebo jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 180 dnech, netýká se vás v případě návratu žádné testování.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Wizz Air
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: červen – říjen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 29. 6. – 6. 7. za 890 Kč (bez WDC za 1 144 Kč)
  • 6. – 13. 7. za 1 347 Kč (bez WDC za 1 856 Kč)
  • 27. 7. – 3. 8. za 1 908 Kč (bez WDC za 2 416 Kč)
  • 9. – 16. 9. za 1 144 Kč (bez WDC za 1 399 Kč)
  • 14. – 21. 9. za 839 Kč (bez WDC za 1 297 Kč)

Proč vyrazit do Soluně a na poloostrov Chalkidiki?

Soluň voní – řeckým jídlem, antikou, mořem, tureckými bazary a Byzantskou říší. Zabořte svůj nos do salátu plného oliv, sýru feta a zeleniny a zakousněte dokonalý gyros. Nasajte vůni antiky v palácovém komplexu císaře Galeria a přemýšlejte, k čemu sloužil zdejší Oktagon – osmiboká stavba, jejíž účel zmizel v prachu dějin. Zadržte dech, až zahučíte pod hladinu moře na Kassandře, jednom z prstů hodinu vzdálených Chalkidiki. Zhluboka se nadýchněte při procházce náměstím Dikastirion kolem tureckých lázní. Po čuchu dojdete až na orientem vonící turecké bazary. Jen stěží budete pak moci popadnout dech tváří v tvář byzantskému chrámu Hagia Sofia, který je tím nejkrásnějším v Soluni!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Soluni, na poloostrově Chalkidiki nebo Olympské riviéře se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Vídně do Soluně za 890 Kč

Řecko: poloostrov Chalkidiki z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)