Přímá linka z Prahy do Bangkoku, nabídne ji Agrolot
1.4.2024

Přímá linka z Prahy do Bangkoku, nabídne ji Agrolot

7 990

O této nabídce

Držte si klobouky, držte si koledu. Jako uragán se od rána éterem šíří žhavá zpráva z pražského Letiště Václava Havla! Česká republika po několika letech planých slibů a nadějí konečně získá pravidelné spojení s tolik oblíbeným Thajskem! Přímá linka z Prahy do Bangkoku odstartuje již v neděli 5. května a vy můžete být u toho! Nově založená česká letecká společnost Agrolot ale nabídne i lety do dalších destinací. Dnes ráno jsme se zúčastnili tiskové konference a níže pro vás shrnujeme všechny důležité informace.

Přímá linka z Prahy do Bangkoku, nabídne ji Agrolot

Další destinace v síti nového dopravce

 Mladá a dravá aerolinka Agrolot nepošilhává pouze letech do Bangkoku (BKK). V rámci dnešní prezentace zveřejnila také další trojici destinací, do nichž zahájí v nejbližších měsících lety z Prahy (PRG). Nalezneme mezi nimi Simferopol (SIP) na poloostrově Krym, marocký Marrákeš (RAK) a maďarskou Budapešť (BUD). V letech budoucích nevylučuje ani expanzi na regionální letiště. Pojďme si nyní jednotlivé nové linky představit.

Ceny letenek

🇹🇭 Letenky z Prahy do Bangkoku

Letenky jsou již nahrány do rezervačního systému dopravce. Zpáteční letenky na přímých letech z Prahy do Bangkoku pořídíte za mimořádně skvělou zaváděcí cenu 7 990 Kč! Na každém letu je ale dispozici pouze omezený počet nejlevnějších letenek (viz tarif „Patrik“ popsaný níže), s rezervací proto doporučujeme neotálet a letenky hradit ideálně platební kartou. 🙂

Inaugurační let na trase z Prahy (PRG) do Bangkoku (BKK) se uskuteční 5. května 2024. Linka bude v provozu 1× týdně, každou neděli – jak se na takové sváteční spojení sluší a patří.

K nové lince se samozřejmě vyjádřil také člověk nejpovolanější, pan Andrej B.: „Já už sem se nemohl dívat na tu bídu tady. My slibovali Bangkok už v roce, v tom 2019, no. Nikdy jinej tady pro linku do Bangkoku tolik neudělal, jak já. Já to domlouval, ale pak přišel Fiala a nic. Teď to zase vytahujou, ten Kupka, ale to už je pozdě, to už nikoho nezajímá. Teď jsme tady my, Agrolot,“ ukazuje na logo nové aerolinky v zádech a pokračuje: „A proč? Naši lidi si to zasloužej! Na to Thajsko tady čekaj už dost dlouho. Já tam byl a mě se tam taky líbilo.“ Obratem naznačuje, že nezůstane jenom u jedné linky: „A nebude to jenom Thajsko, máme plány, velký plány. Šimáně má Smartwings, ale my do toho Thajska budem lítat. A taky jinam. Nebude to drahý, máme pěkný letadla a český produkty tam budem nabízet,“ pokračuje v představování letecké společnosti, „ale víc vám už řekně támle Havlíček“. 

🇺🇦 Letenky na Krym

V prodeji jsou již i letenky do Simferopolu na poloostrově Krym, kam se začne létat od 1. července neboli počínaje začátkem letních prázdnin.

Přímá linka z Prahy do Bangkoku, nabídne ji Agrolot

Výběr lehce netradičního cíle svižně zdůvodňuje pan Karel H., který zastává pozice provozního i technického ředitele a zároveň i destinačního manažera: „Rádi bychom využili turistického potenciálu doposud opomíjeného Krymu. Jedná se o ideální destinaci pro dovolenou s dětmi anebo i místo, kam se nemusíte obávat poslat děti samotné. V rámci naší služby UNMR (unaccompanied minor – pozn. red.) umožníme na Krym poslat bez doprovodu zákonného zástupce již děti od 5 let věku. Zároveň se staneme oficiálním partnerem tamějšího legendárního tábora Artěk, na jehož návštěvu dodnes sám vzpomínám. Byl to pro mne nejkrásnější zážitek z dětství,“ dodal téměř se slzami v očích.

Jednosměrné letenky z Prahy na Krym svým ratolestem pořídíte od 3 990 Kč.

V rámci promo akce lze využít také kód „CERNYKASEL30“, který tyto letenky zlevní o 30 %. Na odbavovací přepážce je ale nutné předložit očkovací průkaz dokládající vakcinaci proti této nemoci.

🇲🇦 & 🇭🇺 Letenky do Maroka a do Budapešti

V rezervačním systému dopravce objevíme ještě dvě nové linky: jedna směřuje do Maroka a druhá do hlavního města Maďarska. Také jejich výběr přiblížil pan Karel H.: . „V případě Marrákeše jsme využili bohatých konexí v této severoafrické zemi, kterými disponuje ze svého dřívějšího působení náš pan předseda. Navíc přímé spojení mezi Českou republikou a Marockým královstvím zoufale absentuje,“ okomentoval také první linku Agrolotu mířící do Afriky. „Zahájení letů do Budapešti je poté zásluhou našeho přítele Viktora Orbána, který se do jednání osobně vložil, díky čemuž je možné toto spojení provozovat za mimořádně výhodných podmínek,“ doplnil také pozadí linky do Maďarska.

Do Budapešti se začne létat na konci července. První let na lince je vypsán na 28. července, kdy shodou náhod slaví svátek Viktor. Ceny letenky jsou díky využitým dotačním titulům skutečně nízké a Agrolot bude hravě konkurovat Ryanairu. K dispozici je cestovatelům pět lety týdně – pondělí, čtvrtek, pátek, sobota a neděle – a ceny jednosměrných letenek startují na 299 Kč!

Oproti tomu spojení z Prahy do Marrákeše figuruje v plánech aerolinky až od podzimních měsíců. Na trase jsou zatím vypsány pouze dva lety – v sobotu 26. října a ve středu 30. října. Dá se očekávat, že k nahrání dalších termínů dojde po zveřejnění zimního letového řádu 2024/2025. Situaci budeme bedlivě sledovat. Aby vám žádné levné letenky do Maroka neuletěly, můžete si stáhnout naši appku aka hlídač letenek.

Tarifní struktura

Letenky od aerolinky Agrolot je možné  zakoupit v následujících tarifech:

  • ekonomická třída
    • tarif „Patrik“ (rezervační třídy „P“ a „N“) – cestující s těmito letenkami jsou oprávněni cestovat pouze s malým příručním batůžkem;
    • tarif „Klára“ (rezervační třídy „K“ a „D“) – obsahuje 1 ks odbaveného zavazadla (á 23 kg) + seating na místech s označením „extra legroom“;
    • tarif „Alena“ (rezervační třída „S“) – obsahuje 1 ks odbaveného zavazadla (á 23 kg) + seating na místě u okénka, abyste mohli pořídit dostatek obsahu pro své sociální stě.
  • obchodní třída
    • tarif „Andrej“ (rezervační třídy „A“ a „B“) – obsahuje dva kusy odbavených zavazadel (á 32 kg/ks) + priority boarding + plně polohovatelnou sedačku
Přímá linka z Prahy do Bangkoku, nabídne ji Agrolot
Náhled zpáteční letenky z Prahy do Bangkoku v tarifu „Patrik“ za 7 990 Kč

Letenky na Krym je možné zakoupit navíc v tarifu „Tatiana“ (rezervační třídy „T“ a „M“). Ten cílí primárně na malé cestovatele, kteří si s sebou na Krym mohou bezplatně vzít svého domácího mazlíčka (např. králíka). Na palubě se mohou těšit také na mlsání, kdy každý mladý cestovatel obdrží bonboniéru pevně spjatou se jménem tarifu. „Kdo mlsá, ten nezlobí,“ šibalsky přibližuje strategii tohoto tarifu jeho patronka, paní Táňa M., a dodává: „Tento balíček také zahrnuje bezplatnou službu UNMR a cílí právě na doposud neplnoleté sólo cestovatele“.

Občerstvení na palubě

Palubní catering

Na všechny cestovatele čeká také bohatý výběr z palubního menu. „Produkty servírované na palubě vesměs pochází od dodavatelů z holdingu. Díky tomu můžeme nabídnout bezplatné občerstvení všem cestovatelům, vč. těch s letenkami v nejnižším tarifu,“ přiblížila na tiskové konferenci ekonomická ředitelka paní Alena S.

Na krátkých letech se budou servírovat dotační toustíky z nové linky Penamu či jogurty z mlékárny Olma. Za příplatek je možné dokoupit tzv. “Kostelecký mls” (dle webu dopravce jde o gurmánský talíř výběrových uzenin).

Na dálkových letech nečeká cestovatele v ekonomické třídě tradiční výběr „chicken or pasta“, nýbrž „Vodňany or basta“. Aerolinka jde proti celosvětovému trendu a pravděpodobně nebude nabízet alternativu pro vegetariány. Ve správě své rezervace si můžete pro dlouhý let sice vybrat z několika nabízených možností teplých pokrmů – vždy se však jedná o drůbeží maso a na výběr je Vodňanské kuře, Vodňanská kachna a Vodňanská slepice. V případě, že masitým pokrmům neholdujete, čeká vás zřejmě zmíněná volba „basta“ – neboli máte smůlu a budete o hladu.

Přímá linka z Prahy do Bangkoku, nabídne ji Agrolot
Studený pokrm: dotační avotoustík, čerstvé lesní ovoce od Dvanácti měsíčků, granola a volské oka. Nechybí asi sklenice mléka a výběrová káva.
Přímá linka z Prahy do Bangkoku, nabídne ji Agrolot
Lahodná prsa z Vodňanského kuřátka s bylinkovým máslem, batátové pyré, živé zeleninové ratatouille, doprovázené sklenicí červeného vína a dezertem Míša řez.

Bude se hodit

Letiště Bangkok – Suvarnabhumi (BKK)

Letiště Praha (PRG)

Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)