Prázdninové letenky z Prahy do severního Norska: srpnové Tromso
6.12.2022

Prázdninové letenky z Prahy do severního Norska: srpnové Tromso

3 998

O této nabídce

Německá aerolinka Eurowings dnes pořádně rozčeřila vody svého rezervačního systému, do nějž nahrála množství nových linek. Jedněmi z nich jsou např. nová linka z Prahy do Ženevy nebo staronové spojení z německého Düsseldofu do Tromso. A právě obnovené linky do severního Norska mohou díky nabídce feederů z Prahy snadno využít i čeští cestovatelé. Zpáteční letenky z Prahy za severní polární kruh do Tromso momentálně ulovíte na prázdninové termíny za parádní cenu 3 998 Kč. Tromso pak skvěle poslouží jako výchozí bod pro cesty na Lofotské ostrovy!

Zajímavě vyjdou i letenky i s odbaveným zavazadlem: za 12kg bágl zaplatíte navíc 1 064 Kč a za 23kg zavazadlo k odbavení pak 1 278 Kč navíc (přidáte je do rezervace v jejím třetím kroku). A právě investice do odbaveného zavazadla se v případě cesty na Lofoty rozhodně vyplatí. Stanovat můžete téměř kdekoliv ve volné přírodě nebo v některém z kempů a výrazně tak ušetříte v nákladech na ubytování.

Podmínky pro cestování

Cesta do Norska

Cestování do Norska je opět „jako dřív“. Žádné testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Kompletní informace tradičně naleznete na naší stránce „Koronavirus v Norsku“.

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Do severního Norska za nádhernou přírodou

Norsko za hranicí polárního kruhu je surové, chladné a nepromíjející. Počasí se tu mění několikrát za den nebo i za hodinu, silný vítr sužuje místní planiny a svahy. O to více oceníte jeho vřelé lidi, výhledy na dechberoucí krajinu a hrnek horké čokolády s tradiční norskou vaflí. Skromné a malebné Tromso obklopené nádhernými fjordy a skalnatými vrcholy po většinu roku pokrytými sněhem neustále slaví různé festivaly a pořádá kulturní akce. Nahlédněte zde do katedrály Ishavskatedralen, která svou moderní architekturou nápadně připomíná slavnou Operu v Sydney, a vyjeďte si lanovkou Fjellheisen za krásnými výhledy nejen na město. Váš pobyt v Tromsu můžete spojit také s návštěvou impozantních Lofot, anebo poznávat méně navštěvované norské vnitrozemí. A v noci pak v zimních měsících pozorovat nádhernou polární záři, v letních měsících zase jiný, neméně působivý přírodní úkaz – půlnoční slunce.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nejflexibilnějším dopravním prostředkem pro prozkoumávání okolí Tromso i Lofotských ostrovů jistě bude automobil. Ten si snadno zapůjčíte v naší autopůjčovně. Poté již můžete směle vyrazit vzhůru zážitkům. Velká část souostroví je propojena silnicí E10 a z Evenesu se do známého střediska Reine, které leží na samém jihu Lofot, se dostanete po necelých 300 km jízdy.

Letní sezona je velmi exponovaná a nabídka vozů bývá v tomto období omezená. Rozhodně proto nenechávejte půjčení auťáku na poslední chvíli.

Náhled letenky z Prahy do Tromso za 3 998 Kč

Prázdninové letenky z Prahy do severního Norska: srpnové Tromso


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Eurowings

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)