Portugalsko: z Prahy do Porta nejen o letních prázdninách
13.1.2021

Portugalsko: z Prahy do Porta nejen o letních prázdninách

2 093

O této nabídce

Přímé letecké spojení z Prahy do Porta bohužel žádná aerolinka již druhým rokem nenabízí. Velmi pěkné letenky s jedním přestupem se ovšem nyní objevily v rezervačním systému Ryanairu. Zpáteční letenky z Prahy do Porta za parádní cenu 2 093 Kč jsou dostupné také na termíny během letních prázdnin. Routing obsahuje jeden přestup (ten je garantovaný) na letišti v italském Bergamu. Výhodou u „přestupních letenek“ irského nízkonákladového dopravce je také skutečnost, že tarif „Value“ obsahuje přednostní nástup do letadla v případě všech letů a také hned dvě příruční zavazadla. To vše činí společně s cenou tuto nabídku velmi atraktivní!

Porto je rozhodně dobrou volbou

Porto je naprosto úchvatné, nesmírně přátelské a mrňavé městečko, které lze proběhnout za jediný den, ale chcete-li jej opravdu zažít, nechat se pohltit krásou historické čtvrti Riberia, pořádně pošlapat dvoupatrový ocelový most Ludvíka I., postavený žákem Gustava Eiffela, opít se Taylor´s – fantastickým portským vínem, přecpat se Francesinhou – obřím sendvičem s hovězím masem, volským okem a sýrem, projít se po točitých schodech v knihkupectví Livraria Lello, vychutnat vznešenost v katedrále Sé de Porto – sídle portugalských králů, či smočit tělo při procházce po přímořské promenádě ve Foz do Douro, doporučujeme jeho návštěvu o nějaký ten den protáhnout! Rozhodně nebudete litovat!

Podmínky pro cestování

Portugalsko se po celou „dobu covidovou“ řadí mezi země s benevolentnějšími podmínkami vstupu. Pro cesty na území pevninského Portugalska momentálně není třeba negativního testu na COVID-19. Podrobné informace o aktuální situaci se můžete dočíst na stránkách Velvyslanectví ČR v Lisabonu. Z hlediska našeho „cestovatelského semaforu“ se Portugalsko řadí mezi „červené země“. To znamená, že před návratem do ČR musíte vyplnit příjezdový formulář a do 7 dní po příjezdu kontaktovat příslušnou krajskou hygienickou stanici a předložit jí negativní PCR test na COVID-19.

Současně platná opatření je třeba brát s rezervou (pouze jako orientační). Do potenciálního data vaší cesty zbývá ještě několik měsíců a situace se může změnit.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky Ryanairu
 • Zavazadla: 2 ks příruční zavazadel – větší á 10 kg (55 × 40 × 20 cm) a menší (40 × 25 × 20 cm)
 • Dostupnost: nejlevněji květen – červenec 2021
 • Příkladové termíny:
  • 7. – 13. 5. za 2 093 Kč
  • 4. – 11. 6. za 2 093 Kč
  • 18. – 25. 6. za 2 093 Kč
  • 25. 6. – 2. 7. za 2 198 Kč
  • 16. – 23. 7. za 2 093 Kč

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou nejen v Portu se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do příštího roku času dost…

Autopůjčovna

Pokud se chcete vydat i mimo Porto a prokoumat (nejen) severní část Portugalska, doporučujeme si vypůjčit auto. Seznam těch nejlepších nabídek najdete v naší autopůjčovně.

Náhled letenky z Prahy do Porta za 2 093 Kč

Portugalsko: z Prahy do Porta nejen o letních prázdninách


Bude se hodit

Letiště Milán Bergamo (BGY)

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)