Portugalsko: Z Prahy do Porta během letních prázdnin
8.6.2021

Portugalsko: Z Prahy do Porta během letních prázdnin

2 915

O této nabídce

Aerolinky z letecké aliance Star Alliance (Lufthansa a Swiss International Air Lines) si pro české cestovatele připravily parádní nabídku letenek z Prahy do Porta. Zpáteční letenky z Prahy na sever Portugalska pořídíte za velmi pěknou cenu 2 915 Kč. Dostupné jsou především termíny během července a září, ale prima letenky se vám podaří ulovit na některá srpnová data. Termínovou inspiraci můžete načerpat v kalendáři letů se Swiss (obsahuje tarif s odbaveným zavazadlem, proto je cena letenky vyšší).

Cestou z Prahy do Porta i zpět vás čeká jeden svižný přestup. Cestou do Portugalska ve švýcarském Curychu, cestou zpět jsou v nabídce Curych, Frankfurt či Mnichov. Letenky za inzerovanou cenu jsou v tarifu „Light“, který obsahuje pouze příruční zavazadlo.

Cestovatelské podmínky

Pro vstup na území Portugalska je nutné předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a vyplnit registrační formulář. Výjimku mají děti mladší 2 let. Více informací naleznete na webu VisitPortugal a stránkách Velvyslanectví ČR v Lisabonu.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Portugalsko se v současné době řadí mezi evropské premianty a nalézá se v oranžové kategorii, což znamená „pouze“ AG test před cestou zpět do ČR. Ten můžete za poplatek 30 € podstoupit před odletem přímo na letišti v Portu. Výjimku mají cestovatelé s očkováním (alespoň 22 dnů po první dávce) nebo ti, kteří již nemoc COVID-19 prodělali (v posledních 180 dnech).

PS: Pokud zvolíte návrat s přestupem ve Frankfurtu či Mnichově, bude třeba respektovat i německé podmínky pro tranzit leteckou dopravou. Ty aktuálně hovoří o povinnosti doložit negativní test (lze i AG ne starší 48 hodin), doklad o kompletním očkování (min. 2 týdny od druhé dávky) nebo doklad o prodělané nemoci (v rozmezí 28 – 180 dnů před cestou).

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Co vám při návštěvě Porta nesmí uniknout

Navštívit Porto a neochutnat místní, pomalým šlapáním vyráběné portské víno na střešní terase baru Porto Cruz je hříšné, jako navštívit Porto a neprojít se po ocelovém mostě Ludvíka I., navrženém jedním z Eiffelových žáků. Navštívit Porto, nevyškrábat se na Torre dos Clérigos  nejvyšší kostelní věž Portugalska a z výšky 76 metrů se nerozhlédnout po kraji. Hříšné jako navštívit Porto a nevyjet si lodí po řece Douro do vinařských vesnic Regua či Pinhao. Stejně hříšné, jako nedotknout se jedné ze 20 tisíc modrých kachlí v Sao Bento – nejkrásnějším vlakovém nádraží, které jste kdy viděli! Navštivte Porto, dbejte na slušné vychování a NEHŘEŠTE!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo v Portu nebo kdekoliv jinde v Portugalsku se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Užitečným pomocníkem v poznávání krás nejen severu Portugalska bude vlastní kára. Mrkněte se do naší autopůjčovny a udělejte si přehled o dostupných vozech. V případě týdenního pronájmu vozu se vejdete do 3 tisíc Kč (v příkladovém termínu).

Náhled letenky z Prahy do Porta za 2 915 Kč

Portugalsko: Z Prahy do Porta během letních prázdnin


Bude se hodit

Letiště Frankfurt (FRA)

Letiště Mnichov (MUC)

Lufthansa

Swiss International Air Lines

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)