Objev krásy Jordánska – Ammán z Prahy
3.3.2021

Objev krásy Jordánska – Ammán z Prahy

1 579

O této nabídce

S příchodem letního letového řádu plánuje Ryanair obnovit mnoho ze svých linek. Jednou takovou je i ta z Prahy do Jordánského království. Obnovené spojení z Prahy do Ammánu je v plánu opět od května s frekvencí dvou letů týdně (úterky a soboty). Zpáteční letenky z Prahy do Jordánska pořídíte v květnových termínech za ceny nižší dvou tisícovek, ty nejlevnější za 1 579 Kč. 

Ryanair stále nabízí bezplatnou změnu letenek zakoupených do 31. března 2021. Pokud se vám tedy plány na cestu změní, jednoduše změníte termín cesty nebo destinaci. Více o možnostech změny a přesných pravidlech píšeme v tomto článku.

Proč do Jordánska?

Jordánsko a jeho tisíce krás jsou pouštní perlou na Blízkém východě. Nejvzácnější z jeho pokladů jsou skryté tam, kde se láme náhorní plošina a úchvatné skalní město Petra dává své pískovcové zdi na odiv světlu slunce. Do skal vytesané chrámy vás svou okázalostí dostanou na kolena. Okolní písek nese růžový, světle červený až cihlový odstín, Wadi Rum je podle mnohých nejkrásnější pouští světa. Jordánsko je také zemí, kde se psaly biblické příběhy, kterou svou návštěvou poctil i Ježíš Kristus a Mojžíš jí vedl svůj lid, ukázal zemi zaslíbenou a zemřel.

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Jordánska je nutné předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin před odletem. Výjimka platí pro děti mladší 5 let. Dále jsou cestovatelé povinni vyplnit tento příjezdový formulář a podstoupit další PCR test po příletu na letiště v Ammánu. Registraci k testu a platbu (28 JOD = cca 850 Kč)  je nutné zařídit předem skrze tento web. Mezi další povinnosti se řadí stažení mobilní trasovací aplikace „AMAN“ a uzavření cestovního pojištění (vč. krytí výloh spojených s nákazou nemocí COVID-19). Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Ammánu a turistickém webu VisitJordan.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Jordánsko, stejně jako všechny mimoevropské destinace, spadá do tmavě červené kategorie zemí. To znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit negativní PCR test na COVID-19 ještě před odletem z dovolené. Test nesmí být v době odletu starší 72 hodin. Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Více podrobností se dočtete v článku výše.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: květen & červen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 8. – 15. 5. za 1 711 Kč
  • 15. – 22. 5. za 1 579 Kč
  • 18. – 25. 5. za 1 579 Kč
  • 25. 5. – 5. 6. za 1 819 Kč

Vízum

Vízum do Jordánska doporučujeme řešit v rámci tzv. Jordanpassu, který Vám kromě bezproblémového vstupu do země přinese i možnost vstupů do nejpopulárnější památky v podobě skalního města Petra zapsaného na seznamu UNESCO a dalších více než 40 zajímavých míst. Jedinou podmínkou jeho validity je zůstat v zemi alespoň 3 noci, což však vzhledem k itineráři letů nebude problém. Případně lze vízum získat na počkání po příletu na letiště Královny Aliy v Ammánu za poplatek 40 JOD.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Jordánsku se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Vzhledem k současné turbulentní době doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, resp. rezervovat ubytování s možností bezplatného zrušení rezervace.

Autopůjčovna

Nejsnáze poznáte všechny krásy Jordánska díky vlastnímu auťáku. Mrkněte se proto na nabídku dostupných vozů v termínu vaší cesty do naší autopůjčovny.

Náhled letenky z Prahy do Ammánu  za 1 579 Kč

Objev krásy Jordánska – Ammán z Prahy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)