Nízkonákladově na Maledivy (se zastávkou v Abú Dhabí)
10.8.2022

Nízkonákladově na Maledivy (se zastávkou v Abú Dhabí)

7 333

O této nabídce

Jak jsme vás informovali před třemi týdny, Wizz Air začne od října letošního roku provozovat přímé spojení z Abú Dhabí na Maledivy. Toho mohou využít zejména batůžkáři a další lowcost cestovatelé, kteří si díky tomu zvládnou poskládat zpáteční letenky ze střední Evropy na Maledivy za částky, jež nelze s žádnou jinou nabídkou letenek na Maledivy porovnávat. Např. v říjnu se můžete na Maledivy vydat z Katowic za 7 333 Kč! Na tuto cenu se dostanou pouze členové Wizz Air Discount Clubu. Pokud jím nedisponujete, vyplatí se vám jeho nákup za 30 € i v případě, že poletíte zcela sami – úspora na čtyřech segmentech je totiž 40 €. Poletíte-li ve dvojici, ušetříte ještě více.

Z Katowic se vydáte do Abú Dhabí, kde vás čeká jedna noc – na přestup máte 12 hodin a nevyplatí se během nich opouštět letiště (nocovat na „AUH“ se dá relativně pohodlně), a následně na Maledivy. Cestou zpět vám v Emirátech vznikne okno v délce 24 hodin, které využijete k prohlídce Abú Dhabí. Základní tarif růžového dopravce tradičně obsahuje pouze příruční batoh, ale to by v případě cesty na Maledivy neměl být neřešitelný problém. Jasně, komfort na palubě nebude na středně dlouhých letech kdovíjaký a catering padne na vaše bedra – oproti tomu ale poletíte na Maledivy za méně než polovinu standardní ceny.

Potenciální rizika skládačky

Negarantované přestupy: kupujete dvě zpáteční letenky, které nezahrnují garantované přestupy. Na druhou stranu cestou na Maledivy na přestup máte celou noc (12 hodin) a při cestě zpátky dokonce kompletní den (24 hodin). V případě zpoždění první spoje by vám tedy navazují let uletět rozhodně neměl.

Změny v letovém řádu: samozřejmě se může stát, že dojde ke změnám v letovém řádu, které váš itinerář poznamenají.

 • Změna na letech mezi Katowicemi do Abú Dhabí se dá vyřešit přebookováním na dřívější/pozdější let (např. z/do Krakova nebo Vídně)
 • Změna na letech mezi Abú Dhabí a Maledivami bude větší komplikace a oříšek. Dá se ale vyřešit plným refundem a změnou programu. Nejoptimálnější alternativou bude sousední Omán. Wizz Air létá do Muscatu i Salalahu a zpáteční letenky pořídíte za cca 1 200 Kč.

Podmínky pro cestování

Cesta do Emirátů a na Maledivy

Ve zkratce: pro cesty do emirátu Abú Dhabí se vám bude hodit očkovací certifikát (lze cestovat i s negativním testem, což bude ale při zpáteční cestě zbytečná komplikace). V případě cesty na Maledivy už stačí pouze vyplnit příjezdový formulář.

Detailní informace o podmínkách cestování do jednotlivých destinací, přehled aktuálních lokálních opatření i užitečné odkazy (nejen na formuláře) naleznete v našich průvodcích:

Návraty domů

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Wizz Air
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
 • Dostupnost: říjen 2022
 • Příkladový termín:
  • Katowice – Abú Dhabí -> 7. – 17. 10. za 3 441 Kč
   • KTW – AUH -> 13:55 – 21:40
   • AUH – KTW -> 22:15 – 02:15 (+1)
  • Abú Dhabí – Maledivy -> 8. – 16. 10. za 3 892 Kč
   • AUH – MLE -> 10:25 – 16:45
   • MLE – AUH -> 17:40 – 22:30

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Na Maledivy!

Nikde na světě nebudete tak blízko oceánu jako na Maledivách, nejníže položeném státě světa. Měl by se však jmenovat Velkédivy, protože ať už budete na kterémkoli z ostrovů, nepřestanete se divit na jediný okamžik. Nejdřív proto, že tenhle nekonečný ráj je dostupný už i obyčejným smrtelníkům. Pak proto, že pláže, na nichž jste jen vy a palmy, jsou tu bělejší než první zuby nemluvňat. Proto, že voda je tu průzračnější než sklo a když se šnorchlem strčíte hlavu pod hladinu, potkáte rejnoky, želvy, hejno barakud nebo dokonce chobotnici! Stavte se tu, až poletíte kolem a hoďte všechny starosti všedního dne za hlavu!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Katowic do Abú Dhabí za 3 441 Kč

Nízkonákladově na Maledivy (se zastávkou v Abú Dhabí)

Náhled letenky z Abú Dhabí na Maledivy za 3 892 Kč

Nízkonákladově na Maledivy (se zastávkou v Abú Dhabí)


Bude se hodit

Letiště Katovice (KTW)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)