Wizz Air začne létat na Maledivy a do Kuvajtu
21.7.2022

Wizz Air začne létat na Maledivy a do Kuvajtu

Hodně žhavou novinku si pro dnešní den přichystala aerolinka Wizz Air, resp. její dceřiná společnost Wizz Air Abú Dhabí. Ta pokračuje v expanzi na Blízkém východě a v jižní Asii. Od října letošního roku plánuje zahájit provoz na nových linkách z Abú Dhabí a Malé. Wizz Air tedy začne létat na Maledivy a do Kuvajtu!

Detaily o nových linkách

Abú Dhabí – Malé

Rozhodně lákavější je nové letecké spojení ze Spojených arabských emirátů na Maledivy. Provoz na lince z Abú Dhabí do Malé bude zahájen v úterý 4. října 2022. Dopravce počítá se čtyřmi rotacemi týdně – úterý, čtvrtek, sobota a neděle. Letenky jsou prozatím v letovém řádu dopravce nahrány do konce března 2023.

Předpokládaná doba letu z Perského zálivu na Maledivy se bude pohybovat mezi 5 a 6 hodinami a je tak srovnatelná s délkou lety ze střední Evropy právě do Spojených arabských emirátů.

Letový řád nové linky

  • Abú Dhabí – Malé -> 10:25 – 16:45
  • Malé – Abú Dhabí -> 17:40 –  22:30

Abú Dhabí – Kuwait City

Druhou dnes oznámenou novinkou je linku do Kuvajtu. Ta naváže na spojení Wizz Airu ze Spojených arabských zemí do okolních zemí na Blízkém východě (Egypt, Bahrajn, Jordánsko, Omán a během podzimu snad i Saúdská Arábie). Na lince z Abú Dhabí do Kuvajtu se začne létat od 30. října 2022 a počítá se s jejím každodenním provozem. Stejně jako v případě linka do Malé jsou zatím do rezervačního systému nahrány letenky do konce března 2023.

Doba letu mezi Kuvajtem a Abú Dhabí bude kratší dvou hodin (1:50 ve směru do Kuvajtu a 1:40 ve směru do Emirátů).

Letový řád nové linky

  • Abú Dhabí – Kuwait City -> 19:50 – 20:40
  • Kuwait City – Abú Dhabí -> 21:15 –  23:55

Ceny letenek

Pravděpodobně nejožehavější otázka, která cestovatele při oznámení těchto novinek napadne, směřuje k cenám letenek. A zde vás prozatím příliš nepotěšíme. Dopravce si s cenotvorbou hlavu zatím příliš nelámal a do rezervačního systému nahrál všechny letenky za jednotnou cenu. V případě linky z Abú Dhabí na Maledivy se jedná o 1 599 AED (cca 10 500 Kč) za směr a v případě trase do Kuvajtu potom 1 199 AED (cca 7 886 Kč) za směr! Členství ve Wizz Air Discount Clubu přinese zanedbatelnou slevu á 40 AED / let.

Je zřejmé, že aktuální ceny rozhodně nejsou konečné – jednalo by se totiž o jednoznačně nejdražší letenky v síti nízkonákladového dopravce. Vývoj cen na nových linkách budeme dennodenně sledovat a jakmile spadnou na zajímavou hladinu, budeme vás o tom každopádně informovat. 🙂

PS: V tiskové zprávě, v níž byla tato novinka zveřejněna, se uvádí, že ceny by do budoucna měly startovat na 319 AED (cca 2 tisíce Kč) v případě jednosměrných letenek z Abú Dhabí na Maledivy, resp. na 99 AED (cca 650 Kč) v případě jednosměrek do Kuvajtu. Tak uvidíme, kde se ceny nakonec ustálí…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)