Moldavsko: Kišiněv z Prahy na podzimní prodloužený víkend
6.9.2021

Moldavsko: Kišiněv z Prahy na podzimní prodloužený víkend

678

O této nabídce

Přemýšlíte, kam vyrazit během podzimních měsíců na prodlužený víkend? Co takhle zkusit východoevropské Moldavsko a tamější hlavní město Kišiněv. Zpáteční letenky z Prahy nyní ulovíte v rezervačním systému maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air za velmi pěknou cenu 678 Kč. Odlety jsou z Prahy naplánované na čtvrteční odpoledne, zatímco návraty na odpoledne nedělní – což z rotací dělá ideální možnost k podniknutí prodlouženého víkendu.

Připravte se na cestu četbou našeho PRAKTICKÉHO PRŮVODCE MOLDAVSKEM.

PS: Jak je u maďarské aerolinky zvykem, na ty nejnižší ceny dostanou pouze členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club. Ostatní si budou muset pár stokorun připlatit anebo členství zakoupit – poletíte-li ve dvojici, pak se vám tato investice vrátí již v případě první cesty a navíc slev vyplývajících z WDC budete moci využívat po celý následující rok.

Podmínky pro cestování

Všichni cestovatelé přijíždějící do Moldavska musí předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin). Výjimku mají cestovatelé s dokončeným očkovacím schématem (min. 14 dnů po ukončení vakcinace) nebo certifikátem o protilátkách (platí 90 dnů). Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Kišiněvě.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Moldavsko je momentálně zařazena do tmavě červené kategorie kategorie. Pokud disponujete dokladem o absolvovaném očkování (min. 2 týdny po dokončení schématu) nebo doklad o prodělané nemoci, postačí vám příjezdový formulář. Jestliže tyto doklady nemáte, museli byste za současné situace podstoupit min. AG test před cestou zpět +  po návratu zamířit do 5denní izolace, kterou lze ukončit PCR testem s negativním výsledkem…

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Co dělat v Moldavsku?

Samotný Kišiněv rozhodně zvládnete prošmejdit za jeden den. Téměř všechna zajímavá místa se nacházejí v centrální části města poblíž třídy Štěpána Velikého. Určitě byste neměli vynechat ani pravoslavný klášter Orhei Vecchi, který se nachází cca 50 km severovýchodním směrem od Kišiněva, anebo další  sakrální památku – klášter Capriana. Následující výlet by měl směřovat do druhého největšího města – Tiraspolu, který je centrem autonomní oblasti nazývané Podněsterská moldavská republika. Tato oblast na hranicích s Ukrajinou je také označována jako „skanzen komunismu“. 

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo ve městě Kišiněv nebo kdekoliv v Moldavsku se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Moldavsko je levné země a náklady na bydlo nevyjdou vůbec draze.

Autopůjčovna

Pokud zůstanete „pouze“ v Moldavsku, tak se určitě se vyplatí půjčit si auťák. Jen tak z celé země poznáte maximum i během pár dní. Mrkněte se do naší autopůjčovny a vyhněte se zbytečným problémům s dopravou. Na druhou stranu lehce punkové cestování maršrutkami má také své kouzlo…

Náhled letenky z Prahy do Kišiněva za 678 Kč

Moldavsko: Kišiněv z Prahy na podzimní prodloužený víkend


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)