Megatrip 3v1: Omán + Abú Dhabí a Oděsa za šílenou cenu
9.11.2021

Megatrip 3v1: Omán + Abú Dhabí a Oděsa za šílenou cenu

1 125

O této nabídce

Dlouho jsme pro vás neposkládali žádný správně šílený výlet! „Doba covidová“ holt cestám kolem světa nebo tripům s mnoha zastávkami tolik nepřeje. Nicméně na naše „lovecké zbraně“ už se začalo pomalu prášit a bylo na místě je opět lehce protáhnout. A jak to dopadlo? Posuďte sami, ale držte si přitom klobouky. Servírujeme vám parádní výlet 3v1, během něhož se zastavíte v ukrajinské Oděse, omrknete Spojené arabské emiráty a jako zlatý hřeb cesty prozkoumáte Omán! A to celé za naprosto neuvěřitelnou (dalo by se říci i totálně šílenou) cenu 1 125 Kč!

Cestovní itinerář

Náš cestovní itinerář začíná v polském Krakově, kam se pohodlně dopravíme autobusy společností Flixbus nebo Regiojet. První let na palubě Ryanairu nás zavede na jižní Ukrajinu, kde budeme mít něco málo přes 24 hodin na prozkoumání přímořského letoviska Oděsa.

Následně naše cesta, díky novým linkám Wizz Airu, nabere již blízkovýchodní směr a zamíříme do emirátu Abú Dhabí. Dva dny čistého pobytu budou tak akorát na prozkoumání moderní metropole a zároveň hlavního města Spojených arabských emirátů.

Z Abú Dhabí se přesuneme na samý roh Arabského poloostrova do rozmanitého sultanátu Omán. Během devíti dnů rozhodně stihneme prozkoumat naprosto celou zemi od pohoří Hajar na severu, pouštní duny Wahiba Sands na východě až po krásné pláže na jihu u města Salála. Cestování po Ománu si těžko dokážeme představit bez vlastního auťáku (mrkni proto do naší autopůjčovny; ceny pronájmu začínají na 5 000 Kč / 9 dnů).

Plni dojmů a zážitků pak stylově ve vzduchu oslavíme „Mezinárodní den civilního letectva“ a vrátíme se do Abú Dhabí. Dva dny volného času můžeme využít k přejezdu do sousední Dubaje a návštěvy světové výstavy EXPO 2020.

Následovat bude návrat do Oděsy, kde si prohlédneme zbytek města či jeho podzemí (pod Oděsou se nachází nejrozsáhlejší systém katakomb na světě). A celý výlet uzavřeme opět na palubě Ryanair – tentokráte na lince s cílem v polské Wroclawi.

 • Itinerář:
  • 24. 11. -> Krakow – Oděsa -> 12:00 – 14:40 za 19 PLN (104 Kč) >> s Ryanairem
  • 25. 11. -> Oděsa – Abú Dhabí -> 16:45 – 23:30 za 249 UAH (208 Kč) >> s Wizz Airem
  • 28. 11. -> Abú Dhabí – Muscat -> 06:35 – 07:40 za 39 AED (231 Kč) >> s Wizz Airem
  • 7. 12. -> Muscat – Abú Dhabí -> 08:15 – 09:30 za 29 AED (172 Kč) >> s Wizz Airem
  • 9. 12. -> Abú Dhabí – Oděsa -> 12:15 – 16:10 za 249 UAH (208 Kč) >> s Wizz Airem
  • 10. 12.  -> Oděsa – Wroclaw -> 15:15 – 16:30 za 8 € (202 Kč) >> s Ryanairem
 • Zavazadla:
  • Ryanair: příruční zavazadla s rozměr 40 × 25 × 20 cm
  • Wizz Air: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Podmínky pro cestování

Vstup na Ukrajinu

Ať již poletíte z Polska nebo se následně budete vracet se Spojených arabských emirátů, ke vstupu na území Ukrajiny vám postačí očkovací certifikát a cestovní pojištění, které si snadno zařídíte na této stránce.

Vstup do emirátu Abú Dhabí

Cesta z Ukrajiny

Negativní PCR test ne starší 48 hodin před odletem (buď bychom si na test skočili v ČR před cestou do Polska, případně si ho zařídili po příletu do Oděsy – cena 1 800 UAH s výsledky do 6 hodin). Dále před cestou nutné vyplnit registrační aplikaci ICA Mobile App, do níž nahrajete očkovací certifikát. Dále si po příletu musíte stáhnout další aplikaci Al Hosn a také podstoupíte kontrolní PCR test (na náklady místní samosprávy), jehož výsledky jsou zpravidla do 90 minut.

Více informací o cestování do Abp Dhabí naleznete na oficiálních turistických stránkách nebo webu Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí.

Cesta z Ománu

V případě cesty z Ománu do Abú Dhabí je třeba splnit stejné požadavky jako jsou uvedeny výše. Např. drive-thru test na letišti v Muscatu vyjde na 19 OMR (cca 1 000 Kč) a výsledky obdržíte do 24 hodin.

Vstup do sultanátu Omán

Za účelem vstupu na území Ománu musí všichni přijíždějící cestovatelé disponovat očkovacím certifikátem, negativním PCR testem ne starším 72 hodin (využijte v Abú Dhabí / Dubaji slevu pro cestovatele s Wizz Airem na těchto klinikách – cena testu je po slevě 50 AED neboli cca 300 Kč) a cestovním pojištěním (vč. výloh zahrnujících léčbu nemoci COVID-19). Všechny uvedené dokumenty nahrajete do této registrace. Dále si je nutné stažení trackovací mobilní aplikace Tarassud. A nezapomeňte si také  zařídit online vízum. 

Více informací o cestování do Ománu se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Rijádu.

Návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Omán, Spojené arabské emiráty i Ukrajinu se aktuálně nacházejí mezi „tmavě červenými zeměmi“.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Krakowa do Oděsy za 104 Kč
Megatrip 3v1: Omán + Abú Dhabí a Oděsa za šílenou cenu
Náhled letenky z Oděsy do Abú Dhabí a zpět za 416 Kč
Megatrip 3v1: Omán + Abú Dhabí a Oděsa za šílenou cenu
Náhled letenky z Abú Dhabí do Muscatu (Omán) a zpět za 403 Kč
Megatrip 3v1: Omán + Abú Dhabí a Oděsa za šílenou cenu
Náhled letenky z Krakowa do Oděsy za 202 Kč
Megatrip 3v1: Omán + Abú Dhabí a Oděsa za šílenou cenu

Bude se hodit

Ryanair

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)