Last-minute letenky na řecké ostrovy za pár stovek
18.10.2021

Last-minute letenky na řecké ostrovy za pár stovek

od 407

O této nabídce

Využijte letošní poslední možnosti, jak ulovit levné letenky do Řecka. Valná většina linek nízkonákladových dopravců (vč. Ryanairu, z jehož nabídky pochází tyto tipy) na řecké ostrovy je sezonního charakteru a provoz na nich bude ukončen v závěru října. Níže vám přinášíme několik tipů s inspirací, kam si v nadcházejících týdnu zaletět za slunečními paprsky a šumem moře.

Z Vídně se nabízí Kefalonia či Lefkada omývané vodami Jónského moře a dále ostrovy Kos, Mykonos a Skiathos ležící naopak v moři Egejském. Z Bratislavy se můžete vydat na populární ostrov Korfu. Nejlevnější letenky z výše uvedených destinací ulovíte v případě cesty na Skiathos – za 407 Kč. Ve všech ostatních případech se ceny zpátečních letenek pohybují kolem jedné tisícikoruny.

Podmínky pro cestování

Cesta do Řecka

V případě cesty do Řecko musíte před cestou vyplnit tento registrační formulář (nejpozději den před odletem) a doložit jedno z následujících potvrzení (viz Evropský COVID pas):

  • negativní AG test ne starší 48 hodin;
  • negativní PCR test (provedený výtěrem z nosohltanu nebo krku) ne starší 72 hodin;
  • potvrzení o kompletním očkování (min. 2 týdny po druhé dávce);
  • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (v období 30 – 180 dnů před vstupem do země).

Výjimku mají děti mladší 12 let. Více informací o cestách do Řecka naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Athénách.

Návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Řecko je zařazeno do červené kategorie. Pokud disponujete dokladem o absolvovaném očkování (min. 2 týdny po dokončení schématu) nebo doklad o prodělané nemoci, postačí vám příjezdový formulář. Jestliže tyto doklady nemáte, museli byste za současné situace (mění se ale každým týdnem) po návratu do 5denní izolace…

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Ať již se vydáte na kterýkoliv z řeckých ostrovů, užitečným pomocníkem v jejich poznávání bude dozajista vlastní auťák. Mrkněte se do naší autopůjčovny a nenechte nic náhodě. Ceny pronájmu vozů v závěru sezony padají do příjemnějších hladin a lze počítat s náklady ve výši max. několika stokorun za den.

Náhled letenky z Vídně na Skiathos za 407 Kč

Last-minute letenky na řecké ostrovy za pár stovek


Bude se hodit

Letiště Bratislava (BTS)

Letiště Vídeň (VIE)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)