Keňa: z Vídně do Mombasy aneb na pláže k Indickému oceánu
20.9.2021

Keňa: z Vídně do Mombasy aneb na pláže k Indickému oceánu

9 643

O této nabídce

Na začátku září zrušilo Ministerstvo zdravotnictví kategorii „černých zemí“, čímž de facto padlo i „doporučení“ necestovat do vybraných zemí. Jednou takovou se stala i východoafrická Keňa. Není proto od věci přinést tip na velmi levné letenky do druhého největšího keňského města ležící na břehu Indického oceánu – do Mombasy. Zpáteční letenky z Vídně do Mombasy nyní v rezervačním systému nizozemské aerolinky KLM ulovíte za skvělou cenu 9 643 Kč. Za ceny kolem deseti tisícovek se občas objeví akční letenky do hlavního města, Nairobi, ale v případě letů s cílem v Mombase to tradice rozhodně není.

Bonusem je navíc odbavené zavazadlo, které je již v základním tarifu obsaženo, a také příjemné přestupy v Amsterdamu v rámci obou směrů. Přehled všech dostupných termínů naleznete pohromadě tradičně  v našem kalendáři.

Podmínky pro cestování

Cesta do Keni

Před cestou do Keni si nezapomeňte obstarat tyto dokumenty:

Negativní test nemusí předkládat děti mladší 5 let. Více informací se dočtete na  stránkách Velvyslanectví ČR v Nairobi.

Návrat do ČR

Před odletem země je nutné také podstoupit negativní PCR test, který nesmí být starší 72 hodin v době odletu. Výsledek testu musí být zaregistrován v systému PanaBIOS Trusted Travel. Na této stránce naleznete seznam autorizovaných laboratoří, kde ho lze podstoupit.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Keňa, stejně jako všechny mimoevropské destinace, spadá do tmavě červené kategorie zemí.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Co čekat od keňské Mombasy

Keňa nabízí víc než jen národní parky plné slonů a hrdých lvů – i když ty jsou naprosto úžasné. Na pobřeží omývaném Indickým oceánem, kolem města Mombasa, se nachází bílé písky nekončících pláží, z jedné strany lemované palmami a z druhé tyrkysovou vodou. Mořské rezervace tam chrání barevné korály a hejna ryb. V zimních měsících připlouvají na návštěvu manty a žraloci velrybí a v létě zas můžete sledovat úchvatné keporkaky vymršťující svá obrovská těla nad hladinu. Krom přírody ale Mombasou pulzuje i noční život a bulváry svádějící k nakupování a ulicemi se tam line vůně čerstvě grilovaných mořských plodů.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Vídně do Mombasy za 9 643 Kč

Keňa: z Vídně do Mombasy aneb na pláže k Indickému oceánu


Bude se hodit

Letiště Amsterdam Schiphol (AMS)

Letiště Vídeň (VIE)

KLM

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)