Italská Boloňa z Prahy za pár stovek v červenci i srpnu
28.6.2021

Italská Boloňa z Prahy za pár stovek v červenci i srpnu

518

O této nabídce

Letní turistická sezona se začíná rozbíhat na plné obrátky, přesto však stále můžete ulovit letenky v prázdninových termínech doslova za pár stovek. Ideálním místem je nabídka irského nízkonákladového dopravce Ryanair. Ten z Prahy obnovil již solidní množství linek a tak je rozhodně z čeho vybírat. Zkuste například italské město Boloňa, kam se momentálně létá dvakrát týdně (úterý a sobota) a v druhé půlce července bude přidána ještě čtvrteční rotace. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Boloni začínají na 518 Kč a ze ceny nižší jedné tisícikoruny je i slušný výběr termínů v červenci i srpnu.

Podmínky pro cestování

V případě cesty do Itálie musíte před cestou vyplnit tento registrační formulář, nahlásit se lokální „ASL“ (viz návod na webu Velvyslanectví) a doložit jedno z následujících potvrzení:

 • negativní AG nebo PCR test (provedený výtěrem) ne starší 48 hodin;
 • potvrzení o kompletním očkování (min. 2 týdny po druhé dávce);
 • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (v uplynulých 6 měsících).

Výjimku mají děti mladší 6 let. Více informací o cestách do Itálie naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Itálie je nově zařazena do zelené kategorie, což znamená návraty domů bez jakýchkoliv podmínek.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. září 2021 s termínem cesty do 31. prosince 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 × 25 × 20 cm
 • Dostupnost: červenec & srpen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 13. – 17. 7. za 948 Kč
  • 20. – 27. 7. za 518 Kč
  • 24. – 29. 7. za 658 Kč
  • 5. – 12. 8. za 1 150 Kč
  • 19. – 26. 8. za 974 Kč

Boloňa se na vás těší

Když se řekne Boloňa, také se vám hned sbíhají sliny? Zkuste ale nejdřív poznat město jako takové, překvapí vás! Line se jím vřelá atmosféra a otevřenost Italů, střechy i fasády malebných domů nesou cihlovou barvu, i proto se Boloni přezdívá La rossa – „ta červená”. Stojí tam nejstarší univerzita Evropy, prohlédněte si její nádherné, minulost dýchající prostory. Pokud chcete vidět šikmou věž, už nemusíte do Pisy, Boloňa má rovnou dvě, a výhled z jejich vršků vás naprosto dostane. Pak už se s chutí pusťte do šťavnatých lasagní, proslulých tagliatellí al ragú a nebesky plněných tortellín sypaných jemňoučkým parmazánem.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo v Boloni (případně i kdekoliv jinde na území Itálie) se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Ideálním parťákem pro vaši dovolenou bude vlastní auťák, díky němž získáte maximální flexibilitu a projedete nejen provincii Emilia-Romagna. Do dvou hodinek jízdy autem je: směrem severním Verona, směrem jižním Florencie nebo směrem východním pobřeží Jaderského moře. Mrkněte se proto do naší autopůjčovny na dostupné možnosti a nenechte nic náhodě. Jenom ty ceny nejsou v letní sezoně nejnižší – je třeba počítat s částkou kolem 13 stovek Kč za den.

Náhled letenky z Prahy do Boloni za 518 Kč

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)