Gruzie: z Prahy do Kutaisi již během tohoto léta
14.5.2020

Gruzie: z Prahy do Kutaisi již během tohoto léta

998

O této nabídce

Jednou z prvních zemí, která se plánuje po koronavirové krizi otevřít zahraničním turistům, bude Gruzie. Dle prohlášení tamějšího premiéra Giorgiho Gakharii se tak stane již 1. července (dva týdny před tím bude cestovní ruch uvolněn pro domácí obyvatele). Pokud tedy netrpíte nadměrnou obavou o své zdraví, jeví se právě Gruzie jako velmi zajímavá destinace pro letošní letní dovolenou. Tento fakt ještě více umocňují aktuální ceny letenek na letní měsíce. Ty letos zůstávají v důsledku událostí, jež všichni dobře známe, ležet proklatě nízko. Třeba takové zpáteční letenky z Prahy do druhého největšího gruzínského města, Kutaisi, nabízí Wizz Air v termínu na přelomu července a srpna za téměř neuvěřitelnou cenu 998 Kč. Několik dalších termínů během srpna a září pak pořídíte za ceny nižší dvou tisíc Kč, a to jsou ve srovnání se standardními cenami během letních měsíců částky velmi zajímavé. Jako tradičně pak u Wizz Airu platí staré otřepané pravidlo, kdy ty jsou nejnižší ceny určeny pro členy jejich věrnostního Wizz Air Discount Clubu.

Rozhodně netvrdíme, že je to akce určená pro každého. Turistická infrastruktura by v letních měsících již měla v Gruzii fungovat bez problémů, nicméně uvidíme jaká bude realita a možnosti na místě. Na druhou stranu, vzhledem k investovaným prostředků do nákupu letenek, v této možnosti shledáváme jistou atraktivitu, a proto o ní informujeme.

Za krásnou přírodou do Gruzie

Kutaisi je bývalé královské město dávné Západogruzínské říše. Pyšní se ruinami hradu z 5. století a až pohádkově vypadající katedrálou Bagrati. Kutaisi je ale především branou do úchvatné gruzínské přírody, tak se vydejte na toulky po hřebenech Kavkazu, obdivujte z dálky siluetu masivní a dechberoucí hory Elbrus. Poznejte poklady podzemí v Prométheově jeskyni, nebo svá těla smočte v klidu Černého moře u přístavního města Batumi. Pohostinnost místních vás úplně zahřeje na srdci, rádi vás pozvou domů a pohostí jak královskou výsost, aniž by za to něco čekali. Odměňte se alespoň širokým úsměvem, ten gruzínce beztak nejvíce potěší.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 x 30 x 20 cm
 • Dostupnost: červenec – září 2020
 • Příkladové termíny:
  • z Prahy
   • 21. 7. – 6. 8. za 998 Kč (1 518 Kč bez WDC)
   • 18.  – 25. 8. za 1 888 Kč (2 408 Kč bez WDC)
   • 25. 8. – 3. 9. za 1 638 Kč (2 158 Kč bez WDC)
   • 8. – 15. 9. za 1 628 Kč (2 148 Kč bez WDC)
  • z Vídně
   • 6. – 11. 8. za 1 379 Kč (1 931 Kč bez WDC)
   • 27. 8. – 8. 9. za 1 379 Kč (1 931 Kč bez WDC)
   • 3. – 8. 9. za 1 242 Kč (1 794 Kč bez WDC)

Ubytování

Přestože výdaje na ubytování se v Gruzii neřadily mezi nákladné položky před příchodem pandemie Covid-19  a nejinak tomu bude nedlouho po otevření hranic pro cestovatele, tak si raději rezervujte bydlo s možností jeho bezplatného zrušení. Širokou nabídku naleznete tradičně na Bookingu či Hotels. Naším favoritem v Kutasi je pak tento tříhvězdový hotel Peradia za 358 Kč/os./noc vč. snídaně.

Náhled letenky z Prahy do Kutaisi za 998 Kč

Gruzie: z Prahy do Kutaisi již během tohoto léta

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)