Dubnový Island z Vídně
17.2.2021

Dubnový Island z Vídně

1 112

O této nabídce

Pokud už máte COVID-19 za sebou anebo jste již absolvovali očkování, můžete s chutí vyrazit na Island. V rezervačním systému nízkonákladové aerolinky Wizz Air se urodilo několik dubnových termínů za velmi sympatické ceny. Na ty nejlevnější samozřejmě jako vždy dosáhnou členové věrnostního programu Wizz Air Discount Club (ostatní si budou muset pár stokorun připlatit), kteří nyní mohou ulovit zpáteční letenky z Vídně na Island za 1 112 Kč.  S rozmýšlením příliš dlouho neotálejte, neboť za inzerované ceny se v systému aerolinky vždy nachází jen několik letenek. A pokud byste si rádi pojistili možnou změnu letenky či vrácení peněž na váš Wizz účet ve formě kreditů, přikupte si službu „Wizz Flex“. Ta vás v tomto případě vyjde na 15 €/směr.

Podmínky pro cestování

Od 19. února vstoupí pro cesty na Island nová opatření. Nově se všichni cestující budou muset prokázat negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším 72 hodin) již před odletem na Island. Po příletu na letiště v Keflavíku se musí podrobit dalšímu PCR testu (testování je zdarma) a následně se uchýlit do karantény. Po 5 dnech v izolaci se podstupuje další test (opět na náklady tamějších úřadů). Před cestou jsou cestovatelé také povinni vyplnit registrační formulář. Aktuální informace sledujte na příslušném islandském portále či na stránkách Velvyslanectví ČR v Oslu.

Testy nemusí podstupovat cestovatelé, kteří nemoc COVID-19 již prodělali a dokážou to příslušným potvrzením. Výjimka se vztahuje také na osoby, které již mají za sebou očkování proti nemoci. Více o tom, jak prodělanou nemoc doložit se dočtete v našem článku.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Island se nyní, jako jediná evropská země, nachází v zelené kategorii. To znamená, že se na vás v rámci návratu do ČR nevztahují žádné podmínky ani omezení.

Tranzit na letiště / z letiště ve Vídni je možné podniknout bez nutnosti registrace či předložení negativního testu na COVID-19. A to za předpokladu, že cestu na letiště podniknete bez zastávky na rakouském území. Více informací se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Vídni. 

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

  • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky Wizz Air
  • Zavazadla: malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 × 30 × 20 cm
  • Dostupnost: duben – květen 2021
  • Příkladové termíny:
    • 8. – 15. 4. za 1 163 Kč (bez WDC za 1 679 Kč)
    • 13. – 24. 4. za 1 112 Kč (bez WDC za 1 628 Kč)
    • 29. 4. – 4. 5. za 1 499 Kč (bez WDC za 2 015 Kč)

Ubytování

Na Islandu se bohužel na příliš levné ubytování těšit nemůžete. Stejně jako v případě cest do dalších skandinávských destinací si na tuto položku vyčleňte ve svém rozpočtu větší budget. Na druhou stranu ceny ubytovacích služeb vzhledem k současné situaci v cestovním ruchu spadly níže, než je tomu standardně zvykem!

Nabídku ubytování na Islandu hledejte tradičně na Bookingu, Hotels či AirBnB. Stále se však držte doporučení a rezervujte nabídky s bezplatnou možností storna.

Autopůjčovna

Na Islandu se vám bude bezesporu hodit vlastní kára. Jen díky ní stihnete za dobu svého pobytu navštívit maximum zajímavých míst  a především budete absolutní pány svého času. Mrkněte se do naší autopůjčovny, která vám odhalí konkrétní nabídku ve vašich termínech.

Náhled letenky z Vídně na Island za 1 112 Kč

Dubnový Island z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)