Chorvatsko z Prahy: Zadar na jaře i v létě
12.3.2021

Chorvatsko z Prahy: Zadar na jaře i v létě

1 099

O této nabídce

Na konci května začnou do Chorvatska opět jezdit žluté vlaky společnosti RegioJet, o něž je mezi českými dovolenkáři opět velký zájem. Není to ovšem jediná cesta, jak dosáhnout pobřeží Jaderského moře za využití hromadné dopravy. Květnem počínaje plánuje obnovit sezonní spojení mezi Prahou a Zadarem také irská aerolinka Ryanair. Nejlevnější letenky z Prahy do města Zadar ulovíte v rezervačním systému dopravce na vybrané květnové termíny, a to za 1 099 Kč. Nicméně i během hlavní sezony o letních prázdninách na vás čekají letenky s cenovkami pod hranicí 2 tisícovek, což je velmi pěkné.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 31. března 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatná je jedna změna (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

Zadar a Plitvická jezera

Chorvatsko nejsou jen pláže obsypané „Homolkovými“ s vepřovým ve vlastní šťávě. Je to třeba Zadar – město, které se za svobodu, jež tu ucítíte na každém kroku, neváhalo poprat s kdekým. Dýchne na vás, když vejdete Pevninskou branou do města nebo vstupujete na tepající Národní náměstí. Když navštívíte nespočet antických i renesančních památek, stejně jako když shlédnete světelnou instalaci s názvem Pozdrav slunci nebo si poslechnete Mořské varhany. Svobodně se budete cítit i 150 km od Zadaru mezi barvami hrajícími 16 krasovými jezery se 140 úchvatnými vodopády. Panenská příroda Plitvických jezer dostane každého, kdo jí pohlédne do očí a zcela jistě dostane i vás!

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: květen – říjen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 4. – 11. 5. za 1 099 Kč
  • 15. – 22. 5. za 1 099 Kč
  • 29. 5. – 5. 6. za 1 193 Kč
  • 15. – 22. 6. za 1 414 Kč
  • 20. – 27. 7. za 1 813 Kč

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Chorvatska je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 48 hodin. Výjimku mají osoby, které již nemoc prodělaly v horizontu předcházejících 3 měsíců. Tuto skutečnost mohou doložit pozitivní testem (starším více než 14 dní) nebo potvrzením od lékaře. Před cestou nezapomeňte vyplnit tento formulář. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Záhřebu.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Chorvatsko se nyní nachází v červené kategorii, jeho pozice se ovšem do termínu vaší cesty pravděpodobně několikrát změní – doufejme, že jen k lepšímu.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v chorvatské Dalmácii (nejen Zadaru) se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do letních měsíců ovšem času dost…

Autopůjčovna

Vlastní auťák na pobřeží Jadranu určitě přijde vhod. Díky němu prozkoumáte nejen blízké okolí Zadaru. Mrkněte se na aktuální nabídku do naší autopůjčovny a kára na vás může čekat již po příletu na letiště.

Náhled letenky z Prahy do Zadaru za 1 099 Kč

Chorvatsko z Prahy: Zadar na jaře i v létě


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)