Virgin Atlantic

Virgin Atlantic

Virgin Atlantic (VS) jsou třetími největšími aeroliniemi ve Spojeném království. Založeny byly roku 1984 pod názvem Virgin Atlantic Airways Limited. Jejich hlavní základnou je londýnské letiště Gatwick (LGW). Dále také provozují lety například z londýnského Heathrow (LHR), Manchesteru a dalších britských měst. Virgin Atlantic jsou vlastněny Deltou a Virgin Group. Ta provozuje mimo jiné aerolinky Virgin America, Virgin Australia a angažuje se například i ve vesmírném průmyslu. Částečně také vlastní britskou regionální aerolinku Flybe.
  • Příruční zavazadlo vždy v ceně o max. rozměrech 56 × 36 × 23 cm
  • Občerstvení v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.virginatlantic.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 70 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma během check-inu.

Naše recenze

U nás považujeme Virgin Atlantic za jednu z nejlepších aerolinek, kterými lze letět. Na jejich palubách lze nalézt vše od futuristického nasvícení kabiny až po perfektní místo pro nohy, a to i v ekonomické třídě. Navíc i v této cestovní třídě dostane každý cestující volbu teplého jídla. V ceně letenky se také podává zdarma zmrzlina nebo tvrdý alkohol, což se skutečně jen tak nevidí. Jejich letenky jsou sice občas trochu dražší než konkurence, rozhodně ale doporučujeme si těch pár stovek připlatit.

Zavazadla

Na letech do Severní Ameriky jsou v nejlevnější tarifu v ceně pouze 1 ks příručního zavazadla o maximálních rozměrech 56 × 36 × 23 cm. Odbavené zavazadlo do 23 kg stojí 60 USD. Cestující, kteří letí do Střední Ameriky, Karibiku, Asie nebo Afriky mají v ceně i odbavené zavazadlo do 23 kg. Cestující mířící z/do Laosu a Indie mají i v nejlevnějším tarifu možnost odbavit si 2 kufry s maximální hmotností 23 kg/kus.

Cestující v „Premium Economy“ a „Business třídě“ si mohou nechat zdarma odbavit 2 ks zavazadel, v „Premium Economy“ s limitem do 23 kg, v „Businessu“ do 32 kg.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky společnosti Virgin Atlantic najdete v našem rezervačním systému.

Kontakt

Telefon +44 (0)344 874 7747 v anglickém jazyce; k dispozici 24/7.

Pokud raději píšete, je možnost zaslat SMS zprávu na číslo +44 (0) 7481 339184.

Lze také využít kontaktní formuláře.

Služby

Na letech se podává famózní teplé občerstvení. V nabídce nechybí ani teplé a studené nápoje. Lze si také říct například o zmrzlinu či panák skotské. K dispozici je palubní zábavní systém inflight entertainment s širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě letadel je k dispozici za poplatek také Wi-Fi.

Destinace

Virgin Atlantic se soustředí na dálkové linky. Na jejich palubě se dostanete na prakticky všechny obydlené kontinenty. Nejkratší linka vede z Londýna do Tel Avivu, což je přibližně 5 hodin dlouhý let.

Aerolinka provozuje lety pouze z Velké Británie. Do Prahy se s nimi lze dostat jen pod code-sharem British Airways (BA).

Flotila

Ve flotile aerolinky najdeme 35 dálkových letadel s průměrným stářím 9 let. Největší zastoupení má Boeing B787-9 Dreamliner, následuje Airbus A330 a nejnovější Airbus A350-1000.

Nedávno společnost kvůli koronavirové krizi urychlila odchod posledních dvou kusů Airbusů A340-600 a sedmi legendárních Boeingů B747-400. O jejich dolétání jsme psali zde.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)