Malaysian Airlines

Malaysia Airlines

  • Příruční zavazadlo jedno zavazadlo o rozměrech až 56 x 36 x 23 cm a druhé až 36 x 25 x 25 cm, o celkové hmotnosti max. 7 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech, malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.malaysiaairlines.com

Info o aerolince

Malaysia Airlines jsou národní leteckou společností Malajsie se základnou v Kuala Lumpur a v Kota Kinabalu. Malajské aerolinie byly založeny roku 1946 a roku 2014 se zapsaly do letecké historie dvěma bezprecedentními nehodami s tragickým koncem. Dnes aerolinie operují lety do 60+ destinací napříč jihovýchodní Asií, Evropou, Austrálií a Severní Amerikou. Malaysia Airlines jsou členskými aeroliniemi aliance Oneworld. 

Naše hodnocení

Velmi solidní aerolinie se skvělým palubním servisem. Jídlo na letech Malaysia Airlines nám moc chutná, sedačky jsou pohodlné a letušky velmi profesionální. Malaysia Airlines bychom přirovnali k asijské variaci Lufthansy. Aerolinka se bohužel potýká s velkými finančními problémy, a to kvůli konkurenci nízkonákladových aerolinek a také díky řadě leteckých nehod včetně mediálně známého letu MH370, který se v roce 2014 ztratil nad Indickým oceánem a dosud nenašel.

Zavazadla

Jedno velké příruční zavazadlo o rozměrech až 56 x 36 x 23 cm a druhé malé o rozměrech až 36 x 25 x 25 cm a o celkové hmotnosti 7 kg jsou přepravovány zdarma pro všechny cestující economy class. Cestující business class mohou mít k malému příručním zavazadlu dvě velká příruční zavazadla o celkové hmotnosti 14 kg.

V ceně každé letenky jsou také odbavená zavazadla. Počet odbavených zavazadel na osobu je neomezený, limitovaná je pouze jejich celková hmotnost. Cestující economy class mohou cestovat se zavazadly o hmotnosti až 20–35 kg, dle tarifu. Business cestující mohou cestovat se zavazadly až 40–50 kg, dle tarifu.

Výjimkou je Tarif Economy Lite nabízený na vnitrostátních letech po Malajsii, který nezahrnuje žádné odbavené zavazadlo v ceně letenky.

Nákup letenek Malaysia Airlines

Letenky Malaysia Airlines kupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonním čísle +60 3 7843 3000.

Dále můžete aerolinku kontaktovat skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Na krátkých linkách se servíruje lehké občerstvení, na delších letech pak teplé pokrmy a nápoje v průběhu celého letu. Na palubách vybraných letadel se můžete těšit na in-flight entertainment s řadou filmů, seriálů, hudby a her. K dispozici je také síť Wi-Fi, a to za poplatek od 2 USD, dle datového balíčku.

Destinace Malaysia Airlines

Ze svých bází v Kuala Lumpur (KUL) a Kota Kinabalu (BKI) létají malajské aerolinie do široké škály destinací napříč Malajsií, jihovýchodní Asií, Austrálií a Severní Amerikou. Jedinou aktuálně provozovanou linkou do Evropy je linka na Londýn Heathrow (LHR).

Flotila Malaysia Airlines

Malajské aerolinie provozují své lety na palubách letadel Airbus A330, Airbus A350, Airbus A380 a Boeing 737-800. V následujících letech aerolinie plánují přidat do své flotily také letouny Boeing 737 MAX 8 a Boeing 737 MAX 10.

Chcete se dozvědět více o flotile Malaysia Airlines?

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)