Malaysian Airlines

Malaysia Airlines

Malaysia Airlines (MH) jsou národní leteckou společností Malajsie Malajské aerolinie byly založeny roku 1946 a jejich základny sídlí v Kuala Lumpur (KUL) a v Kota Kinabalu BKI). Malaysia Airlines jsou členskými aeroliniemi aliance Oneworld. 

Do historie moderního letectví se zapsaly bohužel v roce 2014, kdy jejich letadla potkaly dvě bezprecedentní nehody. 8. března nejprve záhadně zmizel let MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu. Další rána přišla 17. července, kdy byl ruskou raketou sestřelen let MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur (nad ukrajinským územím).
  • Příruční zavazadlo velký příručák o max. rozměrech až 56 × 36 × 23 cm + malé příruční á 36 x 25 x 25 cm; celková hmotnost max. 7 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech, malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.malaysiaairlines.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem letu a zavírá se 90 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla při check-in je zdarma. Přednostní seating podléhá poplatku.

Naše recenze

Velmi solidní aerolinie se skvělým palubním servisem. Jídlo na letech Malaysia Airlines nám moc chutná, sedačky jsou pohodlné a letušky velmi profesionální. Malaysia Airlines bychom přirovnali k asijské variaci Lufthansy. Aerolinka se bohužel potýká s velkými finančními problémy, a to kvůli konkurenci nízkonákladových aerolinek a také díky několika leteckým incidentům.

Zavazadla

Jedno velké příruční zavazadlo o rozměrech až 56 × 36 × 23 cm a druhé malé o max. rozměrech 36 × 25 × 25 cm a o celkové hmotnosti 7 kg jsou přepravovány zdarma pro všechny cestující economy class. Cestující business class mohou mít k malému příručním zavazadlu dvě velká příruční zavazadla o celkové hmotnosti 14 kg.

V ceně každé letenky jsou také odbavená zavazadla. Počet odbavených zavazadel na osobu je neomezený, limitovaná je pouze jejich celková hmotnost. Cestující economy class mohou cestovat se zavazadly o hmotnosti až 20–35 kg, dle tarifu. Business cestující mohou cestovat se zavazadly až 40–50 kg, dle tarifu.

Výjimkou je Tarif Economy Lite nabízený na vnitrostátních letech po Malajsii, který nezahrnuje žádné odbavené zavazadlo v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky od Malaysia Airlines kupujte v našem vyhledávači.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonním čísle +60 3 7843 3000.

Dále můžete aerolinku kontaktovat skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Na krátkých linkách se servíruje lehké občerstvení, na delších letech pak teplé pokrmy a nápoje v průběhu celého letu. Na palubách vybraných letadel se můžete těšit na in-flight entertainment s řadou filmů, seriálů, hudby a her. K dispozici je také síť Wi-Fi, a to za poplatek od 2 USD, dle datového balíčku.

Destinace

Ze svých bází v Kuala Lumpur (KUL) a Kota Kinabalu (BKI) létají malajské aerolinie do široké škály destinací napříč Malajsií, jihovýchodní Asií, Austrálií a Severní Amerikou. Jedinou aktuálně provozovanou linkou do Evropy je linka na Londýn Heathrow (LHR).

Flotila

Malajské aerolinie provozují své lety na palubách letadel Airbus A330, Airbus A350, Airbus A380 a Boeing 737-800. V následujících letech aerolinie plánují přidat do své flotily také letouny Boeing 737 MAX 8 a Boeing 737 MAX 10.

Chcete se dozvědět více o flotile Malaysia Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)