• Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 35 × 25 cm a hmotnost 8 kg + osobní věc (kabelka, brašna s notebokem atd.) v případě vyšších tarifů
  • Občerstvení drobné občerstvení v ceně všech tarifů
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://lumiwings.com/

Info o aerolince

Lumiwings (LW) je malá řecká letecká společnost, která se zaměřuje primárně na charterové lety (resp. ACMI pronájmy). Své sídlo má aerolinka ve městě Makropoulo ležícím jen pár kilometrů od Athén na poloostrově Attika. Jedná se o poměrně mladou leteckou společnost, která byla založena v roce 2015. V roce 2021 pak zahajuje pravidelné lety z italského Forli.

Pro české cestovatele začala být aerolinka zajímavá až v roce 2021. Od 2. dubna totiž plánuje pravidelně létat z Prahy do italského města Forli v oblasti Emilia-Romagna.

Naše hodnocení

Relativně nový hráč na trhu, který své komerční linky plánuje spustit během roku 2021. Cestujícím nabízí sympatickou zavazadlovou politiku (každý má právo na odbavené zavazadlo zdarma). Na druhou stranu zahajovací ceny by mohly být o trochu nižší (ve srovnání s Ryanairem létajícím do nedaleké Bologni prohrává na celé čáře).

Zavazadla

Každá letenka obsahuje příruční zavazadlo s max. rozměry 55 × 35 × 25 cm a hmotností 8 kg. Dále také odbavené zavazadlo s hmotnostním limitem 23 kg.

Cestovatelé s letenkami vystavenými ve vyšších tarifech (Classic, Flex) si na palubu mohou také vzít extra 1 ks malého zavazadla (kabelka, brašna na notebook atd.).

Nejvyšší tarif „Business“ zahrnuje odbavené zavazadlo s vyšším hmotnostním limitem, a to 32 kg. Na palubu si cestující smí kromě dvou kusů zavazadel vzít i cestovní vak na oděv.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na webu letecké společnosti Lumiwings. 

Kontakt

Aerolinku Lumiwings na českém trhu zastupuje společnost TAL Aviation CZ. Díky tomu můžete dopravce kontaktovat v českém jazyce od pondělí do pátku (09:00-17:30) na telefonním čísle +420 224 815 377. Další možností je využití e-mailové adresy: [email protected]

Dopravce Lumiwings můžete kontaktovat také skrze tento kontaktní formulář. 

Podívejte se na přehled dalších kontaktů. 

Služby

Každý cestující má v základní ceně letenky lehký snack + nealko nápoj.

Letenky jsou nabízeny ve čtyřech tarifech (Light, Classic, Flex a Business). Přečtěte si více o nabízených službách v rámci jednotlivých tarifů.

Zajímavá je aktuální akce platná na všechny lety od 1. června do 15. září 2021. Na palubu s vámi, za předpokladu splněných přepravních podmínek, může i čtyřnohý mazlíček (pes či kočka) za poplatek pouhé 1 €.

Destinace

Aerolinka plánuje během roku 2021 velkou expanzi ze svého hubu v italském městě Forli. Kromě linky do Prahy (PRG) by z pohledu českých cestovatelů (zejména těch z Moravskoslezského kraje) mohla být zajímavá i linka do polských Katowic (KTW). Další destinace v síti dopravce leží na území Itálie, Řecka, Rumunska, Polska a Ukrajiny,.

Flotila

Ve flotile aerolinky Lumiwings nalezneme pouhé dva letouny. Jedná se Boeingy 737-300 s registracemi SX-LWA a SX-LWB.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)