Ryanair

Check-in
online check-in k dispozici 24 hod. až 2 hod. před plánovaným časem odletu (60 dní předem jen při zakoupení sedadla) – dostupný na webu aerolinky a také v aplikaci; check-in na letišti za poplatek 55 €
Ryanair
Příruční zavazadlo
max. rozměry 40 × 25 × 20 cm (hmotnost neomezena); větší příruční zavazadlo jen po zakoupení přednostního nástupu
  • Seating při zvolení náhodného seatingu (zdarma) Ryanair záměrně rozsazuje; poplatek za zvolené sedadlo od 3 € (zpoplatněný výběr sedadla povinný při cestování s dětmi)
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.ryanair.com

Info o aerolince

Ryanair (FR) je irská nízkonákladová letecká společnost se základnou v Dublinu. Aerolinka byla založena roku 1984, lze ji považovat za průkopníka konceptu nízkonákladového létání a její doménou jsou především levné letenky kamkoliv po Evropě. V roce 2016 byla největší aerolinkou dle počtu přepravených cestujících v Evropě.

Dceřinými společnostmi, jejichž letenky také zakoupíte přes rezervační systém Ryanairu, jsou aerolinky Buzz, Lauda & Malta Air.

Naše recenze

Ryanair má své služby osekané na naprosté minimum. Nehezký interiér letadla, málo místa na nohy, sedačky nelze sklopit, nemají kapsu na časopisy. Přeprava zavazadel i jakékoliv další služby jsou extrémně předražené, systém pro rezervace letenek spoléhá v nevědomost zákazníků a ty pak „oškubává“. Řešit jakoukoliv reklamaci je předem prohraný boj. Na druhou stranu, svůj primární cíl – dopravu z bodu A do bodu B – Ryanair poskytuje za nejlepší možné ceny na trhu.
Aktuálně Ryanair prodává de facto flexibilní letenky, které lze měnit,  za což od nás dostává palec nahoru.

Zavazadla

Malé kabinové zavazadlo o rozměrech max. 40 × 25 × 20 cm a neomezené hmotnosti je ke každé letence zdarma.

Velké kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm a váze 10 kg můžete mít spolu s malým příručním zavazadlem pouze po zakoupení prioritního nástupu, cena se pohybuje od 6 do 12 €.

Poplatek za 10kg odbavené zavazadlo je 10-17,5 €. Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo činí 25-35 €, dle sezóny a destinace.

Nákup letenek

Koupě letenky u Ryanairu je složitější proces, pokud tedy nechcete zbytečně utrácet za nepotřebné doplňkové služby, ke kterým vás Ryanair navádí. Postupujte podle našeho návodu Jak koupit letenku u Ryanairu. Platba kreditní kartou za poplatek 2% z ceny letenky, platba debetní kartou zdarma. Plaťte vždy v měně originální destinace, směnný kurz Ryanairu je silně nevýhodný.

Ke snadnému nákupu letenek lze využít i aplikaci Ryanairu – pro iOS nebo pro Android.

Akční letenky od Ryanairu a jejich přehled hledejte v jeho kalendářích.

Ptáte se, jak zrušit letenku? Podívejte se na časté dotazy, kde naleznete odpověď na svou otázku.

Kontakt

Telefonní linka v anglickém jazyce + 44 871 500 5050; po–pá: 7:00–19:00, so: 10:00–19:00, ne: 11:00–19:00; cena běžného hovoru + 0,13 £/min.

Ryanair ChatBot, neboli chatovací robot, se vám bude věnovat online. Ovšem anglicky umí nejspíš hůř než vy. Obecně platí, že kontaktovat Ryanair není snadným úkolem.

Služby

Žádné extra služby Ryanair nenabízí.

Destinace

Kam létá Ryanair z Prahy (přímé linky): Ammán (AMM), Barcelona (BCN), Bari (BRI), Benátky (TSF), Billund (BLL), Brusel-Charleroi (CRL), Budapešť (BUD), Bologna (BLQ), Bournemouth (BOH), Bordeaux (BOD), Dublin (DUB), Edinburgh (EDI), Eindhoven (EIN), Eilat (ETM), Göteborg (GOT), Kodaň (CPH), Korfu (CFU), Košice (KSC), Krakow (KRK), Liverpool (LPL), Londýn-Stansted (STN), Madrid (MAD), Málaga (AGP), Manchester (MAN), Marseille (MRS), Milán-Bergamo (BGY), Neapol (NAP), Pafos (PFO), Palma de Mallorca (PMI), Paříž-Beauvais (BVA), Pescara (PSR), Pisa (PSA), Rhodos (RHO), Riga (RIX), Řím-Ciampino (CIA), Stockholm-Skavsta (NYO), Trapani (TPS), Zadar (ZAD).

 

Z Brna:  Milán-Bergamo (BGY), Londýn-Stansted (STN).
Z Ostravy: Londýn-Stansted (STN).
Z Pardubic: Alicante (ALC).

Flotila

Ryanair má unifikovanou flotilu, která obsahuje pouze letadla Boeing 737-800.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 3. 5. 2021
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Stanislav

Máte nějaké zkušenosti s příručním zavazadlem? Jde mi hlavně o ty míry. Ofiko je 40*25*20, ale prošla by vždy i taška 40*30*20?
Nebo ještě jinak, mám v plánu koupit již zmíněnou tašku, ale jen kvůli tomu, že do ní dám svůj batoh. Batoh je mírami úplně jinde, (ofiko nevyhovuje) ale do tašky se mi vejde, protože to nikdy nemám plný k prasknutí. Prošel by i ten větší batoh, který se ale dá složit? Jde mi o to aby nějaký speciál nevzal ten batoh, nenapnul (nenarovnal) ho a řekl, hm to je velký s tím nemůžeš.

Terka

S aerolinkou lítám zásadně pro levnou nabídku letenek. Od nízkonákladové letecké společnosti, u které zaplatím za letenku (často v podobné výši jako za vlak Praha-Brno) žádné zázraky neočekávám. Dokud mě přepraví z bodu A do bodu B rychlejším způsobem než po zemi za podobný peníz (tzn. nejdráž jsem letěla za 2000 Kč), je to autobus s křídly.

Denisa

Bohužel, velice podobná zkušenost jako Eva.

Eva

Nesolidní firma, která láká především chudší obyvatele na základní ceny letenek. Drahé a nekvalitní související služby. Špatný přístup ke klientům, méně kvalitní služby. Letenky zakoupeny jen z důvodu přímého letu z Prahy do destinace, kam se jinak nebylo možné dostat napřímo s jiným dopravcem. Ryanair již nikdy více. Za zrušené lety z dubna 2020 dosud nevrácena ani koruna, chatbot se už znovu nedaří montaktovat. Prostě shit firma, zaplať a vypadni a neotravuj.

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)