Aegean Airlines začal létat z Brna a Ostravy do řecké Soluně
23.6.2021

Aegean Airlines začal létat z Brna a Ostravy do řecké Soluně

Zajímavou novinku hlásí Letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Počínaje dneškem byly zahájeny charterové lety z Ostravy (a také Brna) do řecké Soluně. Na tom by v letní sezoně nebylo zase tolik zajímavého – ovšem jejich provozovatelem nebude klasicky tuzemský hegemon Smartwings, nýbrž řecký národní dopravce Aegean Airlines.

Letecké spojení Brna a Ostravy se Soluní, ležící na poloostrově Chalkidiki v severním Řecku, bude zajišťovat zmiňovaná řecká aerolinka ve spolupráci s cestovní kanceláří Experitour. Letadlo bude létat po ose Soluň – Brno – Ostrava – Soluň a celá trasa bude obsluhována letounem Airbus A320 (dnešní první let zajistil letoun s registrací SX-DVV).

Letový řád

V letovém řádu nalezneme rotace v následujících dnech (středy a soboty) 23. června, 3. + 14. + 24. července, 4. + 14. + 25. srpna a 4. + 15. + 25. září. „Linka bude prozatím v provozu do konce září, její prodloužení bude záviset na zájmu cestujících,“ uvedl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.

  • Soluň – Brno (Ostrava) -> 00:15 – 01:10 (02:35)
  • Brno (Ostrava) – Soluň -> 01:55 (03:20) – 06:15

Letenky a zájezdy

Cestující z Brna a Ostravy si mohou výhradně prostřednictvím cestovní kanceláře Experitour zakoupit letenky nebo celé zájezdy.

Zpáteční letenky do Soluně vyjdou na 6 690 Kč a kromě standardního příručního zavazadla obsahují i zavazadlo odbavené.

Cestovní podmínky do Řecka

V případě cesty do Řecko musíte před cestou vyplnit tento registrační formulář a doložit jedno z následujících potvrzení:

  • negativní AG test ne starší 48 hodin;
  • negativní PCR test (provedený výtěrem z nosohltanu nebo krku) ne starší 72 hodin;
  • potvrzení o kompletním očkování (min. 2 týdny po druhé dávce);
  • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (v období 2 až 9 měsíců před vstupem do země).

Výjimku mají děti mladší 12 let. Více informací o cestách do Řecka naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Athénách.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Řecko se momentálně nachází v „oranžové kategorii“ (tj. „pouze“ AG test před cestou). Pokud jste již naočkováni (od první dávky uplynulo alespoň 22 dní) nebo jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 180 dnech, netýká se vás v případě návratu žádné testování.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)