Vnitrostátní linka z Prahy do Ostravy končí
16.3.2021

Vnitrostátní linka z Prahy do Ostravy končí

Polská letecká společnost LOT Polish Airlines bohužel dočasně přerušuje provoz na jediné vnitrostátní lince z Prahy do Ostravy. Pravidelné spojené mezi oběma městy se zastaví s příchodem letního letového řádu, tj. do 28. března 2021.

Smutnou zprávu včera v tiskové zprávě oznámilo Letiště Ostrava. „Současná světová pandemická situace a zavedené restrikce jednotlivých zemí téměř znemožňují cestování. Proto jsme se po vzájemné dohodě s Letištěm Ostrava a s leteckou společností LOT Polish Airlines rozhodli dočasně přerušit linku do Varšavy. O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku,“ uvedl Radek Podstawka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

Linka z Prahy do Ostravy

Obnovení jediného vnitrostátního leteckého spojení pod taktovkou polské aerolinky nabralo reálné obrysy na podzim loňského roku. Tehdy došlo ke spojení linek z Ostravy do Varšavy a z Prahy do Varšavy do jedné. Celá rotace letounu pak vypadala následovně: Varšava–Ostrava–Praha–Ostrava–Varšava. Spojení bylo od svého počátku označováno za dočasné. Nejprve byl jeho provoz naplánován jen do začátku prosince. Posléze došlo k jeho prodloužení do půlky ledna, následně do konce února a nakonec se mezi Prahou a Ostravou létá i v březnu. Bohužel je to ale poslední měsíc, kdy bude linka v provozu.

S koncem linky mezi Prahou a Ostravou se polská aerolinka opět vrátí k přímému spojené obou hlavních měst. Z Prahy do Varšavy by se s příchodem letního letového řádu mělo létat 4× týdně (pondělí, středa, pátek a neděle).

Využití aneb tip na prima výlet

Během letošní zimy bylo letecké spojení z Prahy do Ostravy jedinou linkou, na níž mohli čeští cestovatelé letět v obou směrech, aniž by museli podstupovat jakékoliv testy či karanténu. Linku tak kromě standardních cestujících mezi Prahou a Varšavou využívali také letečtí nadšenci. Vnitrostátní segment dobře posloužil i vybraným sportovním týmu, které linku čas od času taktéž využily, pro přesun mezi Prahou a Ostravou. Jednalo se např. o hokejové týmy HC Vítkovice Ridera či HC Oceláři Třinec.

Ani my jsme nemohli odolat a do Ostravy si také zaletěli. A co Vy? Máte „splněno“?

Vnitrostátní linka z Prahy do Ostravy končí
Lety byly povětšinou operovány letounem Bombardier DHC-8–400

 

Vnitrostátní linka z Prahy do Ostravy končí
Jednoho by ta „současná Ostrava“ zmátla…
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)