Twisto: skvělá kreditka (nejen) na cesty
15.7.2019

Twisto: skvělá kreditka (nejen) na cesty

TIP: Ještě nemáte Twisto? Využijte spešl promokód ZALETSICZ a po registraci dostanete kredit v hodnotě 500 Kč na útratu. 😎

Už jste někdy slyšeli o českém start-up projektu Twisto? Pokud pravidelně čtete náš Zaleťsi magazín, tak určitě ano. Psali jsme o něm totiž před pár měsíci v tomhle článku. Od té doby se Twisto posunulo hodně dopředu. A protože jím my všichni ze Zaleťsi (nejen) na cestách platíme, zamysleli jsme se nad jeho výhodami a nevýhodami a sepsali na Twisto recenzi a taky jednoduchý návod, jak Twisto založit.

Co to Twisto vůbec je

Jednoduše by se dalo Twisto popsat jako chytrá kreditka. Hodně chytrá kreditka. Na začátku vám na základě pár faktorů určí maximální kredit. Podle toho, jak chytře budete s penězi hospodařit a splácet je včas, vám maximální kredit poroste, a to až do řádu desítek tisíc korun. Takže už žádné nekonečné čekání na výplatu. 😉

Twistem můžete platit na internetu, na spoustě e-shopů má Twisto svou vlastní platební bránu a vy tak místo zdlouhavého vyplňování platebních údajů jen jednou kliknete. Faktury a účty, třeba za energie nebo za volání, které vám přistály v poštovní schránce, jednoduše vyfotíte mobilem a pošlete na email Twista, to už to za vás samo vyřeší. V kamenných obchodech můžete platit fyzickou kartou Twisto, mobilem skrze Apple Pay (brzy i Google Pay) anebo parádním Twisto náramkem, který je k platební kartě zdarma.

Samozřejmě je nutné peníze Twistu včas vrátit, a to do 45 dní. Pokud by se vám to nepovedlo, můžete si splátku odložit, jen počítejte s poplatkem 5 Kč za každou odloženou stokorunu.

Plusy a mínusy

+ Neutrácíte své peníze, ale peníze Twista

Jasně, jednou to sice budete muset splatit, ale v dané chvíli platíte s penězi Twista, a to je super. Když si třeba v zahraničí budete půjčovat auto, autopůjčovna vám zablokuje určitou částku na účtu, kterou pak v době dovolené nemůžete použít. A ne každý má na účtě pár tisíc navíc pro takové účely. Takhle se ale blokují čistě finance Twista, vás to tedy nemusí vůbec trápit. Další příklad, při nakupování oblečení na internetu vám zakoupený kousek nepadne, vracíte ho tedy zpátky, ale na peníze si musíte ještě pár dní počkat. S Twistem ne.

+ Učí chytrému hospodaření

To, že utrácíte peníze někoho jiného, ještě neznamená, že je můžete bezhlavě rozfofrovat. To by později secsakra bolelo. Twisto vám nabídne ale pouze takový kredit, jaký věří, že zvládnete splatit. Začnete tedy na částce kolem 5 – 10 tisíc a podle toho, jak chytře hospodaříte, se vám kredit postupně navýší. Naučíte se tedy zacházet s penězi a zároveň se nestane, že byste kvůli Twistu zbankrotovali.

+ Super výhodné kurzy pro platby v zahraničí

Směnné kurzy Twista Premium jsou fakt výhodné, vycházejí totiž z kurzů Mastercard bez jakékoli další provize pro Twisto. Často se tak dostanete na ještě lepší kurz, než má Revolutka, o které jsme vám nedávno psali v tomhle článku. Celé léto Twisto dokonce garantuje kurzy o 2% nižší než Revolut. Rozhodně je to nejvýhodnější kurz mezi všemi českými službami.

+ Pořádek dělá přátele

Díky Twisto Split si můžete útratu rozdělit mezi všechny zúčastněné. Třeba když za partu kamarádů zaplatíte večeři anebo večer na bowlingu. V mobilní appce Twista pak platbu „splitnete“, kamarádům přijde odkaz pro zaplacení jejich části. Oni účet u Twista mít nemusí, peníze zaplatí jakoukoliv kartou. Vy však musíte mít Twisto v tarifu Standard nebo Premium.

+ Fajn cestovní pojištění

S účtem Twisto Premium získáte taky fajn cestovní pojištění, které kryje celou rodinu. Konkrétně tedy manželku/manžela a nezletilé děti, maximálně pak 6 osob na jednu domácnost. Pojištění platí pro cesty do 30 dní a vztahuje se i na zimní sporty, poměr cena-výkon je slušný. Bližší info najdete tady.

+ Upozorní na blížící se datum splatnosti

Mezitím, co klasické kreditní karty tak trochu doufají, že termín bezúročné splatnosti prošvihnete a pak si namastí kapsu na úrocích, Twisto to s vámi myslí upřímně. Proto vám pár dní předem opakovaně zašle upozornění, že už se to blíží.

+ Hezky česky

Twisto je český projekt, a tak za ním stojí i česky mluvící podpora. V případě jakéhokoliv problému se na ně můžete obrátit a dostane se vám rychlé a příjemné pomoci. Rozhodně lepší, než se dorozumívat s call centrem v Indii, jako u některých jiných finančních služeb 😉

Rizikovost kreditky

Twisto je sice hodně chytré, ale stále je to kreditka, se svými výhodami i nevýhodami. Neutrácíte své peníze, ale peníze Twista. De facto si tak berete půjčku. Pokud nebudete hospodařit chytře, ale jen se motat v kruhu a žít z měsíce na měsíc, poplatky za pozdní splácení vás jednoho dne doženou.

Karta není zadara

Vedení online účtu sice nic nestojí, pokud ale k němu chcete i fyzickou kartu, zaplatíte 49 Kč/měsíc. Není to moc, ale mezi zápory to patří.

Bez účtu Premium to není ono

Vedení online účtu sice opravdu nic nestojí, ale ani vám toho tolik nedá. Pro fajn cestovní pojištění a super výhodné směnné kurzy, o kterých jsme básnili o pár bodů výše, si musíte u Twista vést Premium účet, a ten stojí 99 Kč/měsíc. Pokud ale platíte v zahraničí často, tenhle měsíční poplatek se vám rychle vrátí.

No cash

Hotovost z bankomatu si s Twistem nevyberete. V průběhu roku 2019 by se to mělo změnit, otázkou ale je, nakolik výhodné výběry hotovosti s Twistem budou. Obecně totiž kreditní karty výběry z bankomatů velmi znevýhodňují a nevztahuje se na ně bezúročné období.

Kolik Twisto stojí

Online tarif je zadarmo, nenabízí ale fyzickou platební kartu, platby skrze Apple Pay ani službu Twisto Split pro rozdělení útraty mezi kamarády. Tarif Standard stojí 49 Kč/měsíc a tarif Premium 99 Kč/měsíc (tyto ceny jsou aktuální k 8. červenci 2019). Twisto Premium nabízí ty nejvýhodnější směnné kurzy pro platby v cizích měnách a také cestovní pojištění pro až 6 osob v jedné domácnosti. Tarif Standard i Premium můžete vyzkoušet na první 3 měsíce zadarmo.

A komu se tarif Premium vyplatí? Pojďme si to spočítat. Náš příklad vychází z kurzů aktuálních ke dni 12. 7. 2019. Pro tento den prodejní kurz EUR České Spořitelny, jakožto největší české banky s průměrnými směnnými kurzy, činí 26,250 Kč. Premium kurz Twista pro ten samý den je 25,10 Kč. Za částku 2200 Kč bychom tedy od ČS nakoupili 83,8 EUR a od Twista 87,6 EUR. Mezi těmito částkami je rozdíl 3,8 EUR, což je přibližně ekvivalentem měsíčního poplatku za Twisto Premium (99 Kč). Proto se nám Twisto Premium bezesporu vyplatí, pokud měsíčně utratíme alespoň 2200 Kč v zahraničí. Nezapomeňte ale, že Twisto Premium přináší kromě výhodného směnného kurzu také další benefity, jako třeba cestovní pojištění. Proto se i při menších měsíčních útratách dle našeho skromného názoru Twisto Premium (nejen) na cesty vyplatí. 🙂

 

Twisto: skvělá kreditka (nejen) na cesty

Jak si založit účet u Twista

  • Klikněte na Twisto.cz a registrujte se vyplněním e-mailu a hesla
  • Vyberte si, jestli k účtu budete chtít kreditní kartu a parádní platební náramek, anebo se obejdete bez nich. Nezapomeňte, že na první 3 měsíce můžete mít obojí zadarmo, tak není důvod nebrat 😉
  • V levé části okna vyplňte promo kód, který vám na konci článku odhalíme
  • V pravé části okna vyplňte jméno, telefon, adresu a další osobní údaje
  • Teď vyplníte informace, podle kterých se vám vypočítá počáteční maximální kredit. Nebojte, zprvu bude nízký, ale spolu s vaším včasným splácením se vám bude postupně navyšovat. Vyplňte tedy popravdě vaší představu o výši limitu, dosažené vzdělání, počet vámi vyživovaných osob, rodinný stav, měsíční příjmy a výdaje
  • Vyfoťte svojí občanku z obou stran a pak si s ní pro ověření identity ještě udělejte selfíčko
  • A na závěr už jen zadáte kód z SMSky, která by vám tou dobou měla přijít na mobil. A je hotovo!

Promo kód pro bezva začátek

A teď bezva dárek pro všechny cestovatele, které náš článek přesvědčil o výhodách Twista. Při registraci ve třetím kroku (viz náš návod na založení účtu o pár řádků výše) zadejte promo kód ZALETSICZ a dostanete do začátku nádherných 500 Kč na Twisto účet. A za tuhle částku už se dá koupit nejedna pěkná letenka, jak díky Zaleťsi určitě víte 😉

TIP: Máte nějaké dotazy ohledně Twista nebo obecně placení v zahraničí? Zeptejte se v naší diskuzi, my anebo další zkušení cestovatelé vám je rádi zodpovíme.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 10. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)