Start nové linky z Prahy do Forli se odkládá
11.3.2021

Start nové linky z Prahy do Forli se odkládá

Možná jste v minulých týdnech zaregistrovali smělé plány aerolinky Lumiwings na spuštění nové linky z Prahy do Forli. Inaugurační let do tohoto italského města měl být původně uskutečněn 2. dubna. Nakonec však došlo k jeho odložení a nový start provozu na této lince je plánován na začátek června.

Lety z Prahy

Původně měl řecký dopravce v plánu zahájit lety z pražského Letiště Václava Havla do města Forli již 2. dubna letošního roku. A to rovnou s frekvencí dvou letů týdně (pátek a neděle). Nyní své plány vzhledem k epidemiologické situaci v Evropě mění a posouvá start linky z Prahy do Forli na neděli 6. června. Také četnost letů doznala změn a namísto dvou týdenních rotací se bude jednat pouze o jednu jedinou – nedělní (viz rezervační systém dopravce).

Ptáte se, kam, že se to mělo začít létat? Stotisícové město Forli leží v oblasti Emilia-Romagna (východně od Bologni) nedaleko břehů Jaderského moře. Kousek to z Forli mají také do ministátu San Marino.

Cestujícím, kterých se dotklo zrušení letů v dubnu a květnu, aerolinka nabídne změnu na pozdější let, resp. vrátí finanční prostředky.

Plány na start většiny komerčních letů se posouvají

Lumiwings je mladá řecká aerolinka, která byla založena teprve v roce 2015 a specializuje se primárně na charterové lety (resp. ACMI pronájmy). Počínaje letošním jarem ovšem plánovala smělou expanzi z italského města Forli do mnoha destinací napříč Evropou. Kromě Prahy se do mapy destinací dopravce dostala rumunská města Arad a Craiova, polské Katowice a Palermo s Trapani na Sicílii. Start letů do všech zmíněných destinací byl o několik měsíců posunut s výjimkou Palerma, kam má aerolinka stále v plánu začít létat na konci března.

Během letních měsíců by pak dopravce měl přidat linky z Forli na řecké ostrovy (Kefalonia, Korfu, Kréta – Heraklion, Rhodos a Santorini), do polské Lodže a ukrajinské Oděssy.

Start nové linky z Prahy do Forli se odkládá

Zajímá vás zavazadlová politika aerolinky Lumiwings či kontakt na tohoto dopravce? Všechny potřebné a důležité informace o Lumiwings naleznete v našem encyklopedickém okénku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)