Ryanair prodloužil platnost omezeného letového řádu
28.4.2020

Ryanair prodloužil platnost omezeného letového řádu

Irský nízkonákladový dopravce Ryanair prodloužil platnost svého omezeného letového řádu o další dva týdny, do čtvrtka 14. května. Více než 99 % flotily zůstane i nadále uzemněno.

Ryanair také spolupracuje s vládami EU na udržení alespoň některých leteckých spojení. Mezi ně patří především linky z Velké Británie a Irska s cílem usnadnit cestu pasažérům za jejich rodinami, popřípadě lidem, kteří v následujících dnech potřebují urgentně vycestovat. Tyto trasy jsou létány s denní nebo týdenní frekvencí, a to navzdory poptávce cestujících, která je velmi nízká. Ryanair tedy v návaznosti na prodloužení nouzových stavů daných zemí prodlužuje platnost i svého nouzového letového řádu. Do čtvrtka 14. května budou v provozu pouze linky do:

Ryanair prodloužil platnost omezeného letového řádu

Nízkonákladová společnost Ryanair ve své tiskové zprávě uvádí, že všechna letadla jsou denně dezinfikována. Na palubách letadel je povolena pouze bezhotovostní platba a nutnost dodržovat bezpečné rozstupy od ostatních cestujících, což usnadňuje nízká obsazenost letadel. Aerolinka také žádá o plnou spolupráci cestujících s posádkami, kteří dělají vše, co je v těchto těžkých dobách nezbytné.

V tuto chvíli Ryanair neví, jak dlouho bude tento omezený letový řád platit. Aerolinka plně akceptuje opatření přijaté vládami EU a je připravena se vrátit, jakmile bude virus COVID-19 poražen.

Lehce paradoxní se může s poslední větou zdát nedávné vyjádření generálního ředitele aerolinky, Michaela O’ Learyho, o blokování prostředních sedaček z důvodů dodržení bezpečného rozstupu cestujících.  Ten o tomto nápadu nechce doslova ani slyšet a vzkázal, že raději nechá svá letadla uzemněna, než blokovat prostřední sedadla.

Aktuální predikce

Aerolinka také mění své prvotní tvrzení o termínu obnovení většího množství letů. Podle rezervačního systému aerolinky by se měly začít lety obnovovat od konce platnosti nouzového letového řádu, tedy od 15. května – a to včetně těch z pražského Letiště Václava Havla. Vzhledem k současným vstupním restrikcím (a jejich dynamickému vývoji) většiny evropských zemí však zatím není jasné, jak reálné toto datum ve skutečnosti je.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)