Ryanair prodloužil platnost omezeného letového řádu
28.4.2020

Ryanair prodloužil platnost omezeného letového řádu

Irský nízkonákladový dopravce Ryanair prodloužil platnost svého omezeného letového řádu o další dva týdny, do čtvrtka 14. května. Více než 99 % flotily zůstane i nadále uzemněno.

Ryanair také spolupracuje s vládami EU na udržení alespoň některých leteckých spojení. Mezi ně patří především linky z Velké Británie a Irska s cílem usnadnit cestu pasažérům za jejich rodinami, popřípadě lidem, kteří v následujících dnech potřebují urgentně vycestovat. Tyto trasy jsou létány s denní nebo týdenní frekvencí, a to navzdory poptávce cestujících, která je velmi nízká. Ryanair tedy v návaznosti na prodloužení nouzových stavů daných zemí prodlužuje platnost i svého nouzového letového řádu. Do čtvrtka 14. května budou v provozu pouze linky do:

Ryanair prodloužil platnost omezeného letového řádu

Nízkonákladová společnost Ryanair ve své tiskové zprávě uvádí, že všechna letadla jsou denně dezinfikována. Na palubách letadel je povolena pouze bezhotovostní platba a nutnost dodržovat bezpečné rozstupy od ostatních cestujících, což usnadňuje nízká obsazenost letadel. Aerolinka také žádá o plnou spolupráci cestujících s posádkami, kteří dělají vše, co je v těchto těžkých dobách nezbytné.

V tuto chvíli Ryanair neví, jak dlouho bude tento omezený letový řád platit. Aerolinka plně akceptuje opatření přijaté vládami EU a je připravena se vrátit, jakmile bude virus COVID-19 poražen.

Lehce paradoxní se může s poslední větou zdát nedávné vyjádření generálního ředitele aerolinky, Michaela O’ Learyho, o blokování prostředních sedaček z důvodů dodržení bezpečného rozstupu cestujících.  Ten o tomto nápadu nechce doslova ani slyšet a vzkázal, že raději nechá svá letadla uzemněna, než blokovat prostřední sedadla.

Aktuální predikce

Aerolinka také mění své prvotní tvrzení o termínu obnovení většího množství letů. Podle rezervačního systému aerolinky by se měly začít lety obnovovat od konce platnosti nouzového letového řádu, tedy od 15. května – a to včetně těch z pražského Letiště Václava Havla. Vzhledem k současným vstupním restrikcím (a jejich dynamickému vývoji) většiny evropských zemí však zatím není jasné, jak reálné toto datum ve skutečnosti je.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)