RegioJet bude jezdit vlakem na letiště ve Vídni
3.6.2022

RegioJet bude jezdit vlakem na letiště ve Vídni

Létáte často z vídeňského letiště? Pak by vás měla potěšit novinka v nabídce českého dopravce RegioJet, který od 16. června 2022 nabídne přímé vlakové spojení z Prahy nebo Brna do Vídně na letiště Schwechat. Pohodlné cestování vlakem na letiště ve Vídni (bez nutnosti kdekoliv přestupovat) bude možné 2× denně. Ceny jízdenek začínají na 449 Kč v případě odjezdu z Prahy a na 279 Kč v případě odjezdu z Brna.

Jízdní řád

Žlutým vlakem Regiojetu se na vídeňské letiště (VIE) budete moci vydat každý den počínaje 16. červnem 2022. Na letiště budou jezdit vlaky RJ 1033 a RJ 1037, které dosud končily ve Vídni na hlavním nádraží. Vlakem na letiště ve Vídni dorazíte z Prahy za cca 5,5 hodiny. V případě odjezdu z Brna to budou 2 hodiny a 18 minut.

Jízdní řád Praha – Vídeň letiště

První souprava (vlak s označením RJ 1033) bude vyjíždět z Hlavního nádraží v Praze v 08:24 a do Vídně na letiště dorazí v 14:06. Druhé spojení (vlak RJ 1037) bude z Prahy vyjíždět v 15:38 a na Schwechat dorazí v 21:06.

  • Praha hlavní nádraží -> 08:24 /15:38
  • Kolín -> 09:21 – 09:22 / 16:21 – 16:22
  • Havlíčkův Brod -> 10:21 – 10:22 / 17:21 – 17:22
  • Ždár nad Sázavou -> 10:45 – 10:46 / 17:45 – 17:46
  • Brno – Židenice -> 11:40 – 11:41 / 18:40 – 18:41
  • Brno – hlavní nádraží -> 11:46 – 11:48 / 18:46 – 18:48
  • Břeclav -> 12:18 – 12:20 / 19:18 – 19:20
  • Vídeň Hbf –> 13:21 – 13:29 / 20:21 – 20:29
  • Vídeň – Letiště Schwechat -> 14:06 / 21:06

Jízdní řád Vídeň letiště – Praha

V opačném směru se zatím počítá pouze s jedním spojením denně: odjezd z letiště (vlak RJ 1034) je dle jízdního řádu naplánován na 14:15, zatímco do cílové stanice v Praze by měla vlaková souprava dorazit v 19:26.

  • Vídeň – Letiště Schwechat -> 14:15
  • Vídeň Hbf –> 14:31 – 14:39
  • Břeclav -> 15:36 – 15:38
  • Brno – hlavní nádraží -> 16:07 – 16:09
  • Brno – Židenice -> 16:14 – 16:14
  • Ždár nad Sázavou -> 17:07 – 17:08
  • Havlíčkův Brod -> 17:31 – 17:32
  • Kolín -> 18:30 – 18:31
  • Praha hlavní nádraží -> 19:26

Ceny jízdenek

Ceny nejlevnějších jízdenek při odjezdu z Prahy začínají na 449 Kč, zatímco při odjezdu z Brna je to 279 Kč.

Jízdenky lze tradičně zakoupit ve čtyřech třídách: Lowcost, Standard, Relax a Business.

Další spojení

Kromě přímého vlakové spojení RegioJet bude i nadále provozovat přímé autobusové spojení, a to v počtu 6 linek denně.

V nabídce dopravce objevíte také možnost nákupu jízdenek z Prahy/Brna vlakem na letiště ve Vídni s jedním přestupem na Hauptbahnofu. Právě tam vás z ČR doveze vlaková souprava mířící do Budapešti a vy následně přestoupíte na RailJet rakouských drah ÖBB (v ceně jízdenky jsou již zahrnuty oba spoje).

PS: Další tipy na dopravní spojení do Vídně na letiště naleznete v našem článku.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)