Nová linka z Prahy do Kišiněva od Air Moldova
7.9.2022

Nová linka z Prahy do Kišiněva od Air Moldova

Uplynul přesně týden od oznámení poslední novinky na pražském letišti v podobě nové linky z Prahy do iráckého Erbílu od FlyErbil a máme tu další příjemnou zprávu! Moldavská letecká společnost Air Moldova plánuje s příchodem zimního letového řádu zahájit provoz na nové lince z Prahy do Kišiněva. Létat se bude 3× týdně. Ceny zpátečních letenek aktuálně startují na 4 000 Kč. Moldavský národní dopravce na trase mezi oběma městy zároveň doplní aerolinku Wizz Air.

Kdy a jak často se bude létat?

Moldavská letecká společnost Air Moldova zahájí provoz na nové lince z Prahy do Kišiněva v neděli 30. října 2022. Na trase bude operovat celkem tři lety týdně. Dle letového řádu dopravce se bude létat každé úterý, čtvrtek a neděli.

Doba letu z Prahy do Kišiněva bude 1 hodina a 50 minut, v obráceném gardu se počítá se dvěma hodinami. Na linku bude nasazován Airbus A319 nebo Airbus A320 (jinými typy letadel dopravce nedisponujeme).

Letový řád mezi Prahou a Kišiněvem

  • Praha – Kišiněv -> 08:50 – 11:40
  • Kišiněv – Praha -> 07:00 – 08:00

Nová linka z Prahy do Kišiněva od Air Moldova

Kolik budou stát letenky?

Letenky z Prahy do Kišiněva je již možné zakoupit v rezervačním systému letecké společnosti.

Zpáteční letenky základním tarifu „Basic“ (zahrnuje pouze přepravu příručního zavazadla á 8 kg) vyjdou na 162 € neboli 4 000 Kč. Zpáteční letenky ve vyšším tarifu „Optimum“, který zahrnuje taktéž přepravu odbaveného zavazadla s limitem 23 kg, pořídíte v nabídce aerolinky s příplatkem 36 € čili za 4 900 Kč. A zpáteční letenky v tarifu „Comfort“, v němž je odbavené zavazadlo s limitem dokonce 32 kg, potom za 5 800 Kč.

Nová linka z Prahy do Kišiněva od Air Moldova
Nové destinace v síti Air Moldova

Konkurence Wizz Airu

Na stejné lince bude i nadále létat také maďarská nízkonákladová aerolinka Wizz Air. Ta se na letiště v Kišiněvě vrací od 7. září 2022, přičemž od konce března do začátku září byly lety odkloněny do nedalekého rumunského města Jasy (z důvodu bezpečnosti ve vzdušném prostoru kvůli ruské agresi na Ukrajině). Růžový dopravce bude mezi Prahou a Kišiněvem létat také během zimního letového řádu. Frekvence zůstane na dvou letech týdně, jen se změní letové dny: středu a neděli nahradí úterý se sobotou. V listopadu vyjdou letenky od Wizz Airu nepatrně levněji, v prosinci již výrazně (nejlevnější zpáteční letenky aktuálně pořídíte za ceny kolem jedné tisícikoruny).

Jaké jsou vstupní podmínky do Moldavska

Do Moldavska se od 17. března 2022 cestuje stejně jako před příchodem pandemie nemoci „COVID-19“.  Od poloviny března není nutné předkládat žádné testy, certifikáty ani formuláře.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Moldavsku“.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)