Nová linka z Prahy do iráckého Kurdistánu od FlyErbil – odložení startu
12.9.2022

Nová linka z Prahy do iráckého Kurdistánu od FlyErbil – odložení startu

EDIT (30. 10. 2022): Další odložení zahájení provozu na lince z Prahy do iráckého Kurdistánu. Začne vůbec FlyErbil do Prahy létat? Nejčerstvější odklad posunul start linky na 12. prosince 2022.

EDIT (13. 10. 2022): FlyErbil opětovně odložila start nové linky z Prahy do iráckého Kurdistánu. Datum inauguračního letu bylo nově posunuto na 31. října 2022.

EDIT (12. 9. 2022): Aerolinka nakonec posunula start nové linky o dva týdny. První let by na trase mezi Prahou a Erbílem měl nově letět v pondělí 17. října 2022. Pokrácena byla také frekvence spojení, když se bude létat ob týden (pondělní rotace zůstávají).

Jako blesk z čistého nebe včera přiletěla velmi zajímavá novinka. Od podzimu bude mít Letiště Praha (PRG) přímé spojení s iráckým Kurdistánem. Postará se o něj letecká společnost FlyErbil. Létat se bude do tamějšího největšího města, Erbílu (EBL), s frekvencí jednoho letu týdně. Letenky z Prahy do Kurdistánu jsou již v prodeji.

Kdy a jak často se bude létat?

Mladá letecká společnost FlyErbil zahájí provoz na lince z Prahy do Kurdistánu v pondělí 3. října 2022. Létat se na ní bude 1× týdně, vždy každé pondělí. Z rezervačního systému dopravce aktuálně vyplývá, že s linkou se počítá minimálně do konce zimního letového řádu, tj. do 20. března 2023.

Lety z Prahy do Erbílu ovšem nebudou operovány přímo společností FlyErbil, nýbrž spřátelenou aerolinkou UR Airlines. Tento další irácký dopravce zajišťuje pro FlyErbil lety z Erbílu do vybraných evropských destinací (Amsterdam, Düsseldorf, Hannover, Kodaň, Mnichov). Na většinu letů si však i tento dopravce najímá letadla od GetJet Airlines, zatímco označení stále obsahuje IATA kód právě UR Airlines (UD). Uvidíme tedy zdali se v Praze budeme potkávat s Boeingy 737-300 v nátěru UR Airlines nebo leasingové společnosti GetJet.

PS: Sepsali jsme pro vás také průvodce touto iráckou aerolinkou. Podívejte se proto kompletní informací servis o aerolince FlyErbil.

Letový řád mezi Prahou a Erbílem

  • Praha – Erbíl -> 13:00 – 18:00
  • Erbíl – Praha -> 09:00 – 12:00

Kolik budou stát letenky?

Letenky na nové lince z Prahy do Kurdistánu je již možné zakoupit přímo v rezervačním systému aerolinky. Jejich ceny však za extra lákavé bohužel aktuálně označit nelze. Zpáteční letenky z Prahy do Erbílu v tarifu „ECO“ vyjdou na 725 € čili necelých 18 tisíc Kč. Základní tarif obsahuje odbavené zavazadlo a možnost změny i zrušení letenek.

Při pohledu do rezervačního systému dopravce zjistíme, že velmi podobné ceny se drží na dalších linkách, které aerolinka provozuje z Německa (např. Düsseldorf nebo Mnichov). Spíše se tedy nedá očekávat, že by ceny spadly do přijatelnějších hladin.

Nová linka z Prahy do iráckého Kurdistánu od FlyErbil – odložení startu
Náhled zpáteční letenky z Prahy do Erbílu

Jaké jsou vstupní podmínky do Iráku?

Aktuálně je za účelem vstupu na území Iráckého Kurdistánu nutné disponovat očkovacím certifikátem (stačí základní schéma) nebo negativní PCR testem (ne starším 48 hodin). Turistické vízum není třeba řešit předem, obdržíte jej za poplatek 70 USD přímo na letišti v Erbílu po příletu.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Iráku“.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)