Nová linka Smartwings z Prahy na Santorini
5.12.2021

Nová linka Smartwings z Prahy na Santorini

Tuzemský dopravce Smartwings v letních měsících rozšíří portfolio nabízených destinací. Nově bude létat z Prahy také na řecký ostrov Santorini. Linka bude v provozu od června do září a cestovatelům se mohou těšit dvě rotace týdně. Ceny bohužel nikoho nepřekvapí…

Kdy a jak často se bude létat?

Aerolinka Smartwings bude linku z Prahy na Santorini obsluhovat pouze během hlavní letní sezony. Inaugurační let je naplánován na 3. června 2022, zatímco poslední let na trase by se měl uskutečnit 30. září 2022.

V plánech dopravce figurují dvě rotace týdně: létat by se mělo vždy v úterý a pátek.

Letový řád linky z Prahy na Santorini

  • Praha – Santorini -> 5:10 – 8:50
  • Santorini – Praha -> 9:40 – 11:35

Kolik budou stát letenky?

Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce a můžete je rezervovat i přes náš vyhledavač. Ceny zatím pravděpodobně nikoho nepřekvapí, když se jedná v podání Smartwings o „standardní drahotu“ na letních letech k moři (na linkách, kde nepanuje žádný konkurence).

Zpáteční letenky z Prahy na Santorini v základní tarifu „Lite“ (pouze s příručním zavazadlem) vyjdou na 7,5 tisíce Kč. Přehled dostupných termínů je poté tradičně k dispozici v našem kalendáři.

Náhled letenky z Prahy na Santorini za 7 516 Kč

Nová linka Smartwings z Prahy na Santorini

Proč vyrazit na Santorini?

Santorini je bezpochyby tím nejromantičtějším ze všech řeckých ostrovů. Proč? Je tu nespočet zářivě bílých domků s modrými dveřmi a modrými střechami, obří kamenné srdce nedaleko vesnice Megalogori, kde je každý rok požádáno o ruku tisíce žen. Pláž Colombo, kde se ve vlnách proháníte jen tak, jak vás Bůh stvořil. Městečko Oia s nejkouzelnějším západem slunce, jemuž tu, jakmile zmizí za obzorem, tleskají davy přihlížejících jako jeden muž/žena. Maják Faros stojící vysoko na útesech na jižní straně ostrova už od roku 1892 či hlavu motající výhled z vrcholku hory Profitis Ilia. Tohle všechno z vás udělá romantiky snadno, rychle a napořád!

Aktuální vstupní podmínky do Řecka

V případě cesty do Řecko musíte před cestou vyplnit tento registrační formulář (nejpozději den před odletem) a doložit jedno z následujících potvrzení (viz Evropský COVID pas):

  • negativní AG test ne starší 48 hodin;
  • negativní PCR test (provedený výtěrem z nosohltanu nebo krku) ne starší 72 hodin;
  • potvrzení o kompletním očkování (min. 2 týdny po druhé dávce);
  • doklad o prodělané nemoci COVID-19 (v období 30 – 180 dnů před vstupem do země).

Výjimku mají děti mladší 12 let. Více informací o cestách do Řecka naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Athénách.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)