Změny v parkování na letišti Praha
8.4.2024

Změny v parkování na letišti Praha

Letiště Praha je nejvytíženějším letištěm v Česku. Většina cestujících odlétajících z Prahy do světa využívá parkování v areálu letiště, neboť přijíždí vlastním vozem, či se nechají přivézt/odvézt. Parkování na Letišti Václava Havla se však od května týkají nové podmínky, které by neměly uniknout žádnému cestovateli. Otevře se nové expresní parkoviště, zkrátí se doba na bezplatné stání a změny se dotknou také plateb a parkovného. Více se dočtete v našem v článku.

O změnách informovalo letiště Praha v tiskové zprávě a na svých sociálních sítích.

Změny v parkování na letišti Praha

Výměna parkovacího systému

Od května bude každé parkoviště v areálu letiště vybaveno novým parkovacím systémem, kdy za parkovné zaplatíte přímo na výjezdovém stojanu, a to bezkontaktně a nebo pomocí QR kódu. Cestující do této doby museli před výjezdem z parkoviště skočit k platebnímu automatu a až poté mohli z letiště odjet. S novým systémem se tedy už nemusíte bát, že na platbu v automatu zapomenete a pak zůstanete trčet u závory.

Dále se také všechna venkovní parkoviště i parkovací domy dočkají nových kamer s přesnějším čtením registračních značek.

Změny u expresních parkovišť

Parkoviště PB Economy, které najdete před terminálem 2 (v přízemí), se změní na parkoviště pro expresní příjezdy a odjezdy. Tímto budou na letišti Praha celkem tři expresní parkoviště – P1, P2 a PB. Budou zde platit stejné podmínky jako u stávajících expresních parkovišť. Pro odlety z terminálu 2 je i nadále dostupné parkoviště P2 Express (před odletovou halou T2), cestující pro přílety nově využijí právě nové expresní parkoviště PB Economy.

Nové expresní parkoviště PB Economy přinese 70 nových parkovacích míst a Taxi point. Ten poslouží k snadnější navigaci cestujících, kteří preferují cestu klasickým taxíkem namísto smluvní společnosti Uber. Tímto se celkový počet stání na expresních parkovištích zvýší na 350.

Další změny se dotknou také časové dotace na bezplatné stání na expresních parkovištích. Nyní máte na čekání, naložení, vyložení či loučení 15 minut, od května se tento čas zkrátí na 10 minut a vjet na letiště můžete jednou za 24 hodin. „Dle našich dostupných dat již nyní téměř 90 procent řidičů vyjíždí z expresního parkoviště do 10 minut, změna se tedy dotkne malého množství našich zákazníků,“ komentuje změnu člen představenstva Letiště Praha Jakub Puchalský. Změní se také tarifikace za časové intervaly, nově zaplatíte 50 Kč za 15 minut, namísto původních 30 minut.

Pokud hledáte krátkodobé stání na letišti s hodinovou sazbou, je k mání parkoviště PC komfort, kde zaplatíte 80 Kč za hodinu.

Více informací o parkování na letišti Praha a v jeho okolí najdete v našem průvodci. 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)