Z Českých Budějovic se bude v zimě létat do Egypta
21.9.2023

Z Českých Budějovic se bude v zimě létat do Egypta

Z letos otevřeného letiště v Českých Budějovicích (JCL) se bude létat také v zimní sezoně 2023/2024! Čerstvou novinku dnes představila cestovní kancelář Čedok, která turistům nabídne přímé charterové lety do egyptského letoviska Taba (TCP) ležícího na březích Rudého moře. V kalendářním roce 2024 se tak jihočeští cestovatelé mohou těšit na minimálně šest pravidelných spojení do světa.

Letošní poptávka po odletech na dovolenou z jižních Čech mile překvapila všechny zainteresované subjekty. Čedok proto přichází s další novou destinací již pro zimní měsíce! Inaugurační let z Českých Budějovic (JCL) do egyptské Taby (TCP) se uskuteční 2. února 2024. Následně budou charterové lety, obsluhované Airbusem A320 letecké společnosti MayFairJets, do Egypta vypravovány každý pátek až do poloviny května. Turisté z jižních Čech proto budou moci na Sinajský poloostrov vyrazit na jarní prázdniny, Velikonoce i květnové státní svátky.

Komentáře k novému spojení

Stanislav Zeman (generální ředitel Čedoku): „O odlety z Českých Budějovic byl v létě rekordní zájem, proto jsme se rozhodli přidat první destinaci i na zimu. Přímo z jihočeského letiště mohou turisté letět od února do poloviny května na dovolenou do egyptské Taby, která nabízí kombinaci odpočinku u Rudého moře s výlety do sousedního Jordánska nebo Izraele.“

Martin Kuba (hejtman Jihočeského kraje): „Našim cílem bylo dát českobudějovickému letišti život a provozovat ho tak, aby ekonomicky dávalo co největší smysl. Jsem opravdu rád, že se nám ten cíl daří naplňovat a k oblíbeným turistickým destinacím jako je Turecko a Řecko, kam se z českobudějovického letiště létalo tuto sezonu, můžeme Jihočechům pro zimní období nabídnout i Egypt.“

Ceny zájezdů z Českých Budějovic do Egypta

First-minute zájezdy jsou již v prodeji v nabídce cestovní kanceláře. Týdenní pobyty ve 4* nebo 5* hotelech s all inclusive začínají na 13 990 Kč/os.

Z Českých Budějovic se bude v zimě létat do Egypta

Kam se bude z Českých Budějovic létat v roce 2024

Letošní nabídku v podobě turecké Antalye (AYT) a řeckých ostrovů Rhodos (RHO) a Kréta (HER) v příštím roce rozšíří také oblíbená destinace českých turistů na pobřeží Černého moře, a to bulharský Burgas (BOJ). Druhou novinkou v nabídce cestovní kanceláře v případě letů z jihu Čech bude tuniské město Enfindha (NBE). To se nachází v severovýchodní části země a je z něho ideální přístup na celé pobřeží Středozemního moře (Hammámetský záliv) od právě Hammametu na severu, přes Súsu až po Monastir či Mahdiu na jihu.

Více jsme o novinkách pro letní sezonu 2024 psali v tomto článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)