Nová linka z Prahy do Lyonu od easyJetu
15.3.2023

Nová linka z Prahy do Lyonu od easyJetu

Zajímavá novinka se včera objevila v rezervačním systému britské nízkonákladové aerolinky easyJet. Ta během podzimních měsíců plánuje provozovat přímou linku z Prahy (PRG) do Lyonu (LYS). Zveřejněn již byl i letový řád a ceny letenek, tak se na ně pojďme společně podívat v našem nejčerstvějším magazínovém článku.

Na lince z Prahy do Lyonu tak během podzimní měsíců budou operovat hned dvě letecké společnosti. Volotea i easyJet budou mezi oběma městy létat ve stejné dny a budeme tedy svědky přímého konkurenčního souboje o zákazníky.

Letový řád

Oranžovo-bílá letadla společnosti easyJet operující na trase mezi Prahou a Lyonem bychom v pražském Letišti Václava Havla (PRG) měli pravidelně vídávat 2× týdně. Dopravce počítá se rotacemi v pondělí a pátek. Provoz linky je momentálně naplánován pouze na dva podzimní měsíce (září a říjen). Inaugurační let na trase se uskuteční v pondělí 4. září 2023 a zatím poslední vypsaná rotace v rezervačním systému dopravce připadá na pátek 27. října 2023.

Pondělní rotace

  • Lyon – Praha -> 07:15 – 09:00
  • Praha – Lyon -> 09:30 – 11:25

Páteční rotace

  • Lyon – Praha -> 11:20 – 13:05
  • Praha – Lyon -> 13:35 – 15:30

Ceny letenek

Jak jsme již zmiňovali v úvodu článku, letenky jsou nahrány v rezervačním systému aerolinky, kde zároveň ulovíte ty nejlevnější letenky. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Lyonu aktuálně začínají na 1 799 Kč, a to např. v termínu od 6. do 9. října 2023.

Časy letů v pátek a pondělí přímo vybízí k plánům na podzimní výlet k řece Rhoně do východní Francie.

Nová linka z Prahy do Lyonu od easyJetu

Proč letět na prodloužený víkend do Lyonu?

Lyon je městem dvou řek, dvaceti mostů, více než deseti restaurací s Michelinskou hvězdou, městem s Bazilikou Panny Marie, připomínající slona na zádech, s Notre – Dame s vyhlídkou na celé město. Městem s domem bratří Lumiérů a filmem ještě v plenkách. Městem s muzeem hedvábí – místní chloubou. Městem, kde se lehce ztratíte ve změti úzkých tmavých uliček, co nápadně připomínají Foglarova Stínadla. Ale také městem, které vás uchvátí skvělým vínem a romantickým posezením v trávě v samotném centru během dne a milionem světel, jež pohádkově ozáří Lyon jen pár minut po setmění. Městem, které je třeba zažít na vlastní kůži!

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)