ČSA vypraví výroční let z Prahy do Košic
27.3.2024

ČSA vypraví výroční let z Prahy do Košic

České aerolinie v loňském roce oslavily významné jubileum – 100 let od svého založení. Na tento historický milník pochopitelně navazují i další kulatá výročí. Např. 5. května uplyne sto let od prvního letu z Prahy (PRG) do slovenských Košic (KSC). A právě k oslavě této události si košické letiště s českou leteckou společností připravili překvapení v podobě speciálního letu mezi oběma městy. Ten se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2024 a vy můžete být u toho.

5. května 1924 na letišti v Košicích přistál historicky první pravidelný komerční let, a tímto došlo k oficiálnímu zahájení provozu linky Praha – Bratislava – Košice. O 100 let a 6 dní později máte možnost zúčastnit se slavnostního letu z Prahy do Košic, který se uskuteční k oslavě tohoto výročí. Lety operované Airbusem A320 s registrací „OK-HEU“ pro 180 cestujících nesou speciální označení: OK1924 (Praha – Košice) a OK2024 (Košice – Praha). Letadlo opustí terminál 2 na Letišti Václava Havla v 17:25 a do Košic přiletí v 18:35. Let nazpátek připadá na 20:05 a letoun v Praze přistane ve 21:20.

Cena jednosměrné letenky vás vyjde na 80 € (tedy asi 2 020 Kč) s kabinovým zavazadlem. S odbaveným zavazadlem vás výlet na východní Slovensko (či analogicky do hlavního města ČR) vyjde na 105 € (asi 2 696 Kč) v jednom směru. Letenky si koupíte přímo na webu dopravce.

Pokud si zarezervujete rovnou zpáteční let s ČSA, máte možnost zúčastnit se malé oslavy s pohoštěním přímo na košickém letišti. Výběr sedadla je zdarma a online check-in se otevírá 36 hodin před odletem.

ČSA vypraví výroční let z Prahy do Košic

Přes slavnostní nádech celé akce však speciální let, alespoň na naší tváří, vyvolává trochu kyselý úsměv. Jedná se o poněkud smutnou dokumentaci momentálního stavu našeho národního dopravce a dříve i aviatické chlouby. Čeká vás let na palubě aktuálně jediného letadla v flotile aerolinky (nebudeme-li počítat další A320 s registrací „OK-1OO“, tč. zapůjčenou do Kanady a létající v barvách Air Transat). Za zpáteční letenku poté zaplatíte téměř dvojnásobnou cenu ve srovnání s dlouhodobým průměrem, za nějž letenky na dané trase nabízí Ryanair (aktuálně tři lety týdně – pondělí, středa, sobota – a od poloviny dubna navíc i nedělní rotace). A v rámci zpátečního letu z Košic do Prahy na vás nebudou čekat žádné spektakulární výhledy (vzhledem k pozdnímu času odletu). No, alespoň si cestovatelé na palubě nebudou závidět, jestli v rámci check-inu obdrží Áčko nebo Céčko.

Více informací ohledně slavnostního letu najdete na stránkách letecké společnosti Czech Airlines.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)