CK Čedok nabízí charterové lety za lyžovačkou do Turecka
30.12.2023

CK Čedok nabízí charterové lety za lyžovačkou do Turecka

Další novinku v tomto týdnu úspěšně spustila cestovní kanceláře Čedok, a totiž historicky první charterové lety z České republiky na hory. Konkrétně se jedná o lety z Prahy (PRG) do města Kayseri (ASR) ve středním Turecku, odkud vás transfer za cca půl hodiny dopraví do horského střediska Erciyes. Spojení tradičně zajistí letecká společnost Smartwings. Známe letový řád, ceny lyžařských zájezdů do Turecka i všechny detaily o středisku Erciyes – pokračujte proto ve čtení.

Letový řád

Inaugurační let z Prahy (PRG) do tureckého Kayseri (ASR) se uskutečnil ve středu 27. prosince 2023. Do střední Anatolie se bude létat 1× týdně (každou středu) letadlem Boeing 737 v barvách domácí letecké společnosti Smartwings. S provozem spojení cestovní kancelář počítá přes celou zimní sezonu 2024 (až do 20. března).

  • Praha – Kayseri -> 08:00 – 13:00
  • Kayseri – Praha -> 14:20 – 15:40

Všechny zájezdy v základní ceně zahrnují také bezplatnou přepravu odbaveného zavazadla s hmotnostním limitem 15 kg + příručního zavazadla limitovaného 8 kg.

Ceny lyžařských zájezdů do Turecka

Zájezdy na lyžovačku z Prahy do Turecka obsahují zpáteční letenku na přímém letu z Prahy do Kayseri, transfer z letiště do střediska Erciyes, ubytování ve vybraných čtyř/pětihvězdičkových hotelech s polopenzí a 6denní skipas. Kromě standardních zavazadel si 115 prvních cestujících může bezplatně odbavit také jeden pár lyžařského nebo snowboardového vybavení.

Nabídka lyžařských zájezdů z Prahy do Turecka

Ceny týdenních zájezdů z Prahy do Turecka začínají na parádních cenách od 10 490 Kč.

CK Čedok nabízí charterové lety za lyžovačkou do Turecka

Komentáře k nové lince

Miroslav Kubáč (produktový ředitel cestovní kanceláře): „Zimní dovolená není jenom o exotice, ale také o lyžování. Proto představujeme jednu z dalších novinek, čeští lyžaři i snowboardisté mohou poprvé v zimě objevit lyžování v Turecku, kam poletí letadlem přímo z Prahy. Na vlastní kůži vyzkouší sjezdovky na úpatí přes tři kilometry vysoké hory Erciyes v tureckém horském středisku nedaleko Kayseri. Věříme, že lákadlem bude jak nová destinace a přímé lety, tak možnost přepravy vlastního vybavení zdarma, výlety do oblíbené Kappadokie a primárně cena, která startuje už od 15 tisíc korun na osobu, včetně polopenze i šestidenního skipasu. Pobyt na horách v Turecku tak vyjde výrazně levněji než na mnoha místech po Evropě nebo v tuzemsku.“

Informace o středisku Erciyes

Moderní horské lyžařské středisko Erciyes leží v nadmořské výše od 2 088 až 3 360 metrů a pyšní se moderními lanovkami a vleky, které postavili odborníci se zkušenostmi z oblíbených alpských středisek. Lyžaři i milovníci snowboardů mohou využívat v rámci šestidenního skipasu dvě kabinové lanovky, 11 sedačkových lanovek a jeden vlak. Celá lokalita, kde jsou povinné lyžařské helmy, nabízí 102 kilometrů tratí, z toho 55 kilometrů upravovaných sjezdovek různé obtížnosti (zájemci tady najdou modré, červené i černé sjezdovky). Díky své poloze jsou místní sněhové podmínky velmi dobré, využívají se také sněžná děla, která pomáhají se zasněžováním. Jedná se o oblast, která není tolik turisticky vytížená, proto si mohou návštěvníci vychutnat lyžování bez front. Hotely se nachází v blízkosti sjezdovek, kde je také možné využít různé možnosti občerstvení přes den, stejně jako oblíbené après-ski. I přes to, že Čedok umožňuje zdarma přepravit v letadle vlastní vybavení do naplnění kapacity, není to potřeba. Ve středisku a v každém hotelu je půjčovna kvalitního lyžařského vybavení za velmi příznivé ceny, pohybující se v přepočtu jen od 200 korun za set na den.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)