Evakuační lety do ČR
18.3.2020

Evakuační lety do ČR

Jak už jsme vás před pár dny informovali, Hasičský záchranný sbor ČR ve spolupráci s MZV a českými konzuláty v jednotlivých zemích organizují transfery z okolních zemí do ČR. Tyto spoje jsou určeny pro české občany, kteří uvízli různě po Evropě a z důvodu zrušených letů se nemohou dostat domů. Přehled všech autobusů, mířících ze států EU do Čech, najdete ZDE.

Ovšem co s místy, které po silnici překonat nelze? Například Finsko včera vypravilo trojici svých dálkových Airbusů pro přepravu obyvatel z Kanárských ostrovů zpět do Finska. Podobně činí i další členské země EU.

Nejlepší samozřejmě bude, když se na pomoc nebudete muset vůbec spoléhat a budete neustále kontrolovat aktuální informace o opatřeních jednotlivých států a rušených letech vaší aerolinky. Všem proto doporučujeme sledovat naše průběžně aktualizované články o zavedených opatření v okolních zemí nebo o přístupu aerolinek ke zrušeným letům. Dále sledujte aktuální informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí a na stránkách českého velvyslanectví v zemi, kde se právě nacházíte.

Pokud bude nejhůř a někde uvíznete, nemusíte ale panikařit. Také Česká Republika totiž připravuje evakuační lety zpět domů pro občany ČR, kteří uvízli na vzdálenějších místech, která nelze obsloužit autobusy.

Prozatímní seznam evakuačních letů

  • Dnes (18.3.) odletí dvě letadla na Kanárské ostrovy, konkrétně na Tenerife a Grand Canaria, kde se momentálně nachází asi 250 Čechů.
  • Zítra (19.3) přiletí speciální let z afrického Maroka.
  • Další speciální let bude mířit také pro našince na Filipíny.
  • Ministerstvo zahraničí dále řeší evakuační lety pro obyvatele Latinské Ameriky, především z Hondurasu, Panamy či Dominikánské republiky.
  • V příštím týdnu by se dále měl  uskutečnit repatriační let z Vietnamu.

Kromě těchto letů se připravují i společné repatriační lety pro občany více států EU. O nich bychom se měli více informací dozvědět v následujících dnech. Pokud to bude jen trochu možné, snažte se na tyto lety nespoléhat a dostat se domů po vlastní ose! Mnoho aerolinek ukončuje spojení do Prahy už za několik dní! A proto se pokuste změnit svou letenku na co nejdřívější návrat. Téměř u všech aerolinek je taková změna zdarma.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)