Emirates a Etihad obnovují některé lety
3.4.2020

Emirates a Etihad obnovují některé lety

Letecké společnosti Emirates a Etihad dostaly od úřadů důležitá povolení k obnovení některých letů. Do vybraných destinací začnou létat příští týden.

Emirates

Aerolinka Emirates získala povolení pro přepravu cestujících, ovšem jen na některé lety. Povolení začne platit 6. dubna pouze však pro lety z Dubaje do Londýna Heathrow, Frankfurtu, Paříže, Bruselu a Curychu. Létat smí jen s frekvencí čtyř letů týdně do Londýna a tří letů týdně do ostatních měst.

Tyto lety budou provozované z terminálu 2 mezinárodního letiště v Dubaji a až do dalšího oznámení budou přepravováni pouze odchozí cestující ze Spojených arabských emirátů. Emirates bude přepravovat také zboží a to v obou směrech. Aerolinka bude na těchto trasách provozovat svá letadla typu Boeing 777-300ER. K rezervaci jsou k dispozici sedadla jen v obchodní a ekonomické třídě.

Z důvodů ochrany zdraví a bezpečnosti bude Emirates na těchto letech provozovat upravený program letových služeb. Časopisy a další tiskové materiály nebudou k dispozici. Jídlo a nápoje budou nabízeny na palubě i nadále, balení a prezentace budou upraveny tak, aby se snížil kontakt mezi posádkou a cestujícími. Salónky Emirates Lounge a Chauffeur Drive budou během tohoto období uzavřeny. Všechna letadla projdou po přistání v Dubaji zdokonaleným procesem čištění a dezinfekce.

Letecká společnost Emirates, která patří k největším aerolinkám blízkého východu, byla nucena vládou uzemnit všech svých 271 letadel. Osobní letecký provoz Spojené arabské emiráty uzavřeli již 26. března 2020.

Linka Emirates EK139/140 z Dubaje do Prahy, která byla zrušena již 24. března, zatím zůstává beze změny pozastavena až do 29. června.

Etihad Airways

Také Etihad Airways obnoví některé lety, a to již od 5. dubna. Letecká společnost uvedla, že obnovené lety budou směřovat do Soulu, Melbourne, Singapuru, Manily, Bangkoku, Jakarty a Amsterdamu.

Úřad civilního letectví Spojených arabských emirátů (GCAA) uvedl, že pro aerolinky Emirates a Etihad bylo uděleno zvláštní povolení proto, aby se obyvatelé cizích států mohli dostat ze Spojených arabských emirátů zpět domů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)