Easyjet ruší všechny lety minimálně do konce května
30.3.2020

Easyjet ruší všechny lety minimálně do konce května

Jedna z největších nízkonákladových společností na evropském kontinentu Easyjet ruší všechny lety. Kompletní flotila je uzemněna počínaje dnešním dnem. Svým posádkám dává prozatím dvouměsíční dovolenou, je tedy zřejmé, že létat se nebude minimálně do konce května. Společnost dále uvedla, že nezná přesné datum obnovení provozu a že vše bude záviset na aktuální globální situaci.

Nízkonákladová letecká společnost uvedla, že učinila krok v důsledku bezprecedentních cestovních omezení, které vlády na celém světě zavedly kvůli pandemii koronaviru. Aerolinka již zrušila většinu svých letů, posledních pár bylo vypraveno pro uvízlé obyvatele Velké Británie.

Easyjet, společně s dceřinými společnostmi Easyjet Europe a Easyjet Switzerland, provozují 335 letadel typu Airbus A320 Family. Aerolinka byla založena ve Velké Británii na londýnském letišti Luton v roce 1995. Tuto leteckou společnost můžete dobře znát i z Prahy, odkud standardně provozuje linky do Amsterdamu, Basileje, Belfastu, Bristolu, Edinburgu, Ženevy, Londýna (letiště Gatwick, Luton, Southend a Stansted), Manchesteru, Milána a Neapole. Do konce května však mají cestovatelé na všech těchto zmíněných linkách útrum, neboť Easyjet ruší všechny lety.

Jedna z posledních nízkonákladových aerolinek, které nepozastavily provoz, je maďarský Wizzair. Ten ještě provozuje několik linek především pro obyvatele Maďarska a Rumunska, kteří uvízli za hranicemi mimo domovský stát. Je otázkou času, kdy i tato aerolinka uzemní svá letadla.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)