Delta a United Airlines obnoví přímé linky z Prahy do New Yorku
12.10.2021

Delta a United Airlines obnoví přímé linky z Prahy do New Yorku

Americká aerolinka Delta Air Lines plánuje obnovit přímé letecké spojení z Prahy do New Yorku (na letiště JFK), a to od 26. května 2022. Letecká společnost bude na trase létat až 7× týdně a na linku by měl být nasazován letoun typu Boeing 767-300.  Jen o den později, tj. 27. května 2022, obnoví přímou linku z Prahy do New Yorku (letiště Newark) také United Airlines.

Delta Airlines obnoví linku z Prahy do New Yorku (JFK)

Obnovení přímého leteckého spojení z Prahy na hlavní letiště v New Yorku je výsledkem jednání zástupců Letiště Praha na světové konferenci World Routes Development Forum, která toho času probíhá v italském Miláně. Předseda představenstva Letiště Praha, Jiří Pos, dodává: „Obnova přímé linky do New Yorku, která v roce 2019 patřila na pražském letišti k atraktivním dálkovým leteckým spojením, je vynikající zprávou zejména pro všechny české cestující, kteří tak budou moci po dvou letech využít pohodlného a rychlého spojení s východním pobřežím Spojených států. Před stávající krizí létalo mezi Prahou a New Yorkem každoročně více než 70 tisíc cestujících, což představuje silný potenciál až pro celoroční přímé spojení s Prahou.”

Obnovení přímého spojení s USA je z pohledu příjezdového cestovního ruchu zcela zásadní. Budeme tak moci navázat na setrvalý nárůst turistů z USA, kterému jsme se jako destinace těšili před koronavirovou krizí. Velmi bonitní turisté ze Spojených států amerických jsou vítanou klientelou podnikatelů v cestovním ruchu nejen v Praze, ale i v ostatních regionech. Američané se totiž vyznačují delší dobou pobytu i návštěvou míst mimo hlavní město,” říká Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism.

Přímé spojení od května 2022 obnoví i United Airlines

Cestovatelé mířící do Spojených států amerických by od konce května příštího roku měli mít dokonce na výběr ze dvou přímých linek z Prahy do New Yorku. Již během září totiž svůj záměr obnovit linku z Prahy na letiště Newark ohlásily také United Airlines. Tuto informaci ve čtvrtek, 14. října, potvrdily i zdroje přímo z Letiště Praha.

Dle rezervačního systému aerolinky se s tímto spojením počítá od 27. května 2022. Cestovatelé se tak mohou těšit na denní frekvenci letů z Prahy do New Yorku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)