Cestování do Thajska v roce 2022
30.11.2021

Cestování do Thajska v roce 2022

Thajsko je dlouhodobě jedna z turisticky nejoblíbenějších zemí na světě. Každoročně ho navštívilo několik desítek milionů cestovatelů. Jenže pak přišla pandemie nemoci COVID-19 a jako když utne – hranice země se uzavřely. Nyní, téměř rok a třičtvrtě po začátku celosvětové pandemie, je ovšem cestování do Thajska již opět možné a s blížící se hlavní sezónou se neustále restrikce uvolňují.

Článek jsme aktualizovali naposledy 30. 11. a změny jsou opět k lepšímu!

EDIT (30. listopadu, 16:20): To jsou veletoče. Thajský premiér dementoval předchozí zprávy. Možnost podstoupit po příjezdu AG test (od 16. prosince 2021) je opět zrušena a platí tak aktuálně platná povinnost absolvovat po příjezdu do Thajska PCR test s negativním výsledkem.

Od 16. prosince se opět rozvolňují podmínky pro vstup do Thajského království. Nově bude stačit cestovatelům ke vstupu do Thajska plné očkování, PCR test (ne starší 72 hodin před odletem) a registrace – Thailand Pass. Po příjezdu stačí na letišti absolvovat antigenní test (ATK). Rovněž je potřeba mít cestovní pojištění s krytím alespoň 50 000 USD. Hotel a jednodenní karanténa již nebude vyžadovaná.

Kompletní informace o nových podmínkách naleznete na thajském webu TAT News.

Dále také bude možné od vstoupit na území Thajska nově po zemi a přijet lodí. Hraniční přechod Nong Khai’s s Laosem se otevře až 24. prosince.

Cestování do Thajska s dětmi?

Děti do 6 let nepotřebují test před odletem, stačí test ze slin po příletu do Thajska.

Děti od 6 do 11 let musí absolvovat PCR test 72 hodin před odletem.

Cestovatelé mezi od 12 do 17 let, nemusí být očkovaní, ale musí mít absolvovat PCR test 72 hodin před odletem.

My jsme Thajsko navštívili na vlastní kůži během září 2021, kdy šlo vstoupit do Thajského království pouze přes ostrovy Phuket a Koh Samui. Níže si můžete přečíst, jak to složité bylo, leckoho to mohlo odradit. Nyní je to již daleko daleko jednodušší. 🙂

Phuket Sandbox program

(podmínky platné od 1. 10. 2021)

Není to úplně na pár minut, ale pokud vám nevadí absolvovat úvodní zařizování dokumentů, do Thajska se dostanete.

Potřebujete mít:

  • hotové očkování (14 dní po druhé dávce);
  • PCR test 72 hodin před odletem;
  • předplacené 2 PCR testy, ihned po příletu na letišti a pak ještě kontrolní 6. den (cca 3400 Kč za oba, rezervujte tady);
  • covid pojištění s plněním min 100 000 USD (může být české);
  • potvrzenou zpáteční letenku přímo na Phuket (nesmí být stop v Bangkoku)*;
  • rezervovaný hotel s certifikací SHA+ (hotely, které mají proočkováno aspoň 70 % personálu)**;
  • musíte získat Certifikát o vstupu (COE) od thajské ambasády (online na této stránce, kde nahrajete výše uvedené dokumenty a obratem obdržíte potřebný QR kód),
  • staženou trasující aplikaci Morchana.

* Aktuálně nejzajímavější letenky z Prahy na Phuket za 12 994 Kč nabízí prémiová letecká společnost Qatar Airways.

** Hotely s potřebným certifikátem jsou označeny na Bookingu. Je jich poměrně dost a ceny začínají cca na 500 Kč/os./noc.

Důležité – všechny dokumenty chtějí mít Thajci vytištěné. Prvních sedm dní musíte zůstat na Phuketu, pokud odletíte dřív, musíte opět opustit zemi přímo z Phuketu. Osmý den pak můžete už cestovat vnitrostátně kamkoliv po Thajsku, nicméně musíte dát pozor na lokální lockdowny.

Samui Sandbox

Kromě Phuket můžete do Thajska přicestovat také na ostrov Koh Samui. Program Samui Sandbox je daleko komplikovanější – 1. až 3. den musíte zůstat v areálu hotelu, 4. až 7. den můžete jezdit pouze v rámci organizované skupiny nebo po vyhrazené cestě (Sealed route). 8. den – 14. den můžete cestovat v rámci ostrovů Koh Samui, Koh Phangan a Koh Tao. Navíc vás čeká ještě další PCR test 12. nebo 13. den pobytu. Jakmile absolvujete poslední třetí PCR test, můžete cestovat po celém Thajsku bez omezení.

A jak to funguje v praxi?

Po příletu vyskládají celé letadlo na plastové židličky. Čekáte na několik kontrol papírů včetně kontroly aplikace Morchana (tu nám kontrolovali každé ráno u snídaně).

Cestování do Thajska v roce 2022

Ne, tady se neprodává zmrzlina ani popcorn, ale udělají vám tu příletový PCR test.

Cestování do Thajska v roce 2022

Následně nasednete do objednaného taxíku od hotelu, a čekáte na výsledek testu. Do té doby musíte zůstat na pokoji, není problém si objednat véču na pokoj.

Cestování do Thajska v roce 2022

Negativní výsledek dorazil do pár hodin (jiní cestovatelé čekali do rána), takže šlapem na zmizík a jedem za poznáním. Takže to tak složité na místě už není.

Cestování do Thajska v roce 2022

A pár fotek z Phuketu. Tady to před covidem brutál žilo.

Cestování do Thajska v roce 2022

Most v rámečku.

Cestování do Thajska v roce 2022

Dobrá atmosféra nepotřebuje přeci karanténu.

Cestování do Thajska v roce 2022

Na pláži jste sami.

Cestování do Thajska v roce 2022

Lotusový rybníček bez turistů.

Cestování do Thajska v roce 2022

V Thajsku teprve sezona začíná, pokud vám nevadí trocha papírování na začátek, můžete se těšit na prázdné pláže, levné hotely a vynikající pálivou thajskou kuchyni. Navíc od 1. prosince by se měly podmínky pro cestování do Thajska zmírnit pouze na test před odletem a hotové očkování.  Tak držme palce, ať je to cestování do Jihovýchodní Asie opět zase jednodušší.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)