Z Prahy do Střední Ameriky: Guatemala & Mexiko + Madrid
16.1.2020

Z Prahy do Střední Ameriky: Guatemala & Mexiko + Madrid

9 778

O této nabídce

Vydejte se po stopách španělských conquistadorů a objevte krásy nejen Střední Ameriky! Letecká společnost Aeroméxico se po nějaké době vytasila s parádními tarify na letech do Střední Ameriky a vy toho můžete využít. Odlety jsou tentokráte alokovány do španělské metropole, Madridu, odkud se lze za akční ceny vydat do Mexika či Guatemaly. Ceny klasických zpátečních letenek začínají na 7 757 Kč v případě Mexika, což je i po započtení přískoků z Prahy nebo Vídně velmi lákavá cena, která se ve finále bude pohybovat kolem 10 tisíc Kč (pro Mexiko).

My si však s letenkami trochu vyhrajeme a poskládáme si v rámci hesla „co nejvíce muziky, za co nejméně peněz“ zajímavý výlet hned po několika destinacích. Jeho základem se nám stane otevřená letenka z Madridu do Guatemaly s návratem z Mexico City za 8 128 Kč. Přímé lety Madridu alias potenciální přískoky nám na daný den přijdou zbytečně drahé. Navíc se již jedná o víkend, a proto se cestou ještě zastavíme v italském Bergamu. Zastávka o délce trvání 6 hodin nám zaručuje dostatečnou rezervu pro negarantovaný přestup. Zároveň vybízí k procházce po městě či kvalitnějšímu obědu než nabídne letištní hala. Z Bergama přeletíme do Madridu, kde nás čeká nocování, a následně máme celou neděli na poznávání madridských ulic i muzeí. Poté již konečně vydáme do Střední Ameriky, konkrétně nejprve do Guatemaly (s jedním přestupem v Mexico City). Itinerář během pobytu v Guatemale či Mexiku je již jen na vás (inspirovat se můžete v úvodnících níže). Ať již zůstanete v Guatemale či se vydáte severně na Yucatán, a zakotvíte v Cancúnu, bude ještě nutné zajistit si přesun do místa odletu ze Střední Ameriky, Mexica City. K tomu vám poslouží lokální nízkonákladové aerolinky InterJet či Volaris.   A protože času na cestách již bylo dost, tak se v rámci příkladového termínu nebudeme během zpáteční cesty v Madridu dlouho zdržovat. Nevrátíme se však přímo do Prahy, nýbrž do Vídně, jelikož jednosměrné letenky, které navíc krásně navazují na přílet z Mexika, za 230 Kč nemůžeme nechat ladem. Suma sumárum máme na světe parádní výlet  z Prahy do Střední Ameriky za 9 778 Kč!

Destinace

Tropická Guatemala přetékající úchvatnou kulturou, historií a poklady přírody. Projděte se dlážděnými ulicemi města Antigua, nasávejte krásu koloniální architektury. Ochutnejte místní prémiovou kávu a hořkou čokoládu, jen se vám rozplyne na jazyku. Ztraťte se v rozsáhlém pyramidovém komplexu Tikal, památce po staré civilizaci Mayů. Vystoupejte na sopku Tajumulco, nejvyšší ze všech ve Střední Americe, za jasné viditelnosti dohlédnete až k Mexiku na jedné straně a Salvadoru na druhé. Odpočiňte si v nádherné oblasti Izabal koupelí v horkých pramenech a spánkem na pláži ve stínu palem.

Mexiko? Pošramocená historie? Ano. Drogové kartely? Jo. Nebezpečná země? Možná pro neopatrné. Mexiko však tahle zla vyvažuje svými klady, krásami panenské přírody, koloritem a kulturou. Mexické pláže jsou zlatavé a táhnou se snad podél celého pobřeží, do nich se opírá tyrkysové moře. Země Aztéků, Toltéků, Olméků, Mayů a jejich dědictví dává na odiv starodávné ruiny, navštivte úchvatné Palenque anebo Teotihuacán se svou pyramidou Slunce a Měsíce. Projděte se uličkami Oaxacy, vždy vesele slavící všemožné festivaly, kochejte se pestrobarevnými fasádami města Guanajuato. Staňte v úžasu a s respektem před kouřícím vulkánem Popocatépetl, ochutnejte tequilu v Tequile, s pohledem na rozsáhlá pole agáve. Poddejte se Mexiku!

Jak do Madridu

Pro cestu z Prahy do Madridu si můžete vybírat hned ze dvojice aerolinek s denní rotací, a to ČSA a Ryanairu. O poznání levnější možnosti však nabízí druhý zmiňovaný dopravce. Pokud to máte blíže na letiště do Vídně, pak za přískoky zaplatíte pravděpodobně ještě méně – kombinujte lety Laudy a Wizz Airu.

Ubytování

Ať již budete hledat nocleh v Madridu či kdekoliv po Střední Americe, vzpomeňte si na osvědčený Booking, kde naleznete pestrou paletu ubytovacích možností.

Náhled letenky z Prahy do Bergama za 709 Kč

Z Prahy do Střední Ameriky: Guatemala & Mexiko + Madrid

Náhled letenky z Bergama do Madridu za 711 Kč

Z Prahy do Střední Ameriky: Guatemala & Mexiko + Madrid

Náhled letenky z Madridu do Guatemaly s návratem z Madridu za 8 128 Kč

Z Prahy do Střední Ameriky: Guatemala & Mexiko + Madrid

Náhled letenky z Madridu do Vídně za 230 Kč

Z Prahy do Střední Ameriky: Guatemala & Mexiko + Madrid

 


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)