Uzbekistán z Prahy s Turkish Airlines
31.1.2022

Uzbekistán z Prahy s Turkish Airlines

11 820

O této nabídce

Dobré zprávy pro české cestovatele dorazily také ze střední Asie. Uzbekistán již po přijíždějících českých občanech nevyžaduje nástup do 10denní karantény. Jedinou podmínkou pro vstup tak zůstává negativní PCR test! Máte-li v dlouhodobém hledáčku výlet právě do této středoasijské republiky, potěší vás pěkná nabídka letenek od Turkish Airlines. Zpáteční letenky z Prahy do hlavního města, Taškentu, pořídíte za solidní cenu 11 820 Kč.

Nedá se říci, že by se jednalo o nějakou extra akční nabídku, vzhledem ke slabé konkurenci je to spíše standardní cena. Na druhou stranu právě jarní měsíce se řadí mezi ty nejvhodnější pro uskutečnění výletu do Uzbekistánu – všechny dostupné termíny klasicky najdete v našem kalendáři. Letenky od Turkish Airlines slibují svižné přestupy v Istanbulu a štědrý zavazadlový limit v podobě odbavené báglu s limitem až 30 kg.

Podmínky pro cestování

Cesta do Uzbekistánu

Jedinou podmínkou, kterou je třeba při cestě do Uzbekistánu splnit, je negativní PCR test (ne starší 48 hodin).

Detaily, další užitečné odkazy (nejen na formuláře) a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Uzbekistánu“.

Návrat do ČR

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Uzbekistán, stejně jako téměř všechny mimoevropské destinace, spadá do tmavě červené kategorie zemí.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Na co se těšit v Uzbekistánu

Vydejte se po Hedvábné stezce až do nepoznané země – do Uzbekistánu. Za horizontem nekončících pouští skrývá ty nejblýskavější perly Střední Asie. Myriáda úchvatných islámských staveb, madrasy, mešity, mausolea, barevné kupole a zdobené mozaiky vás učarují. Smlouvejte o cenách na tržnici v Taškentu, kupujte hedvábné šátky, ručně vyráběné mísy a hrnce z pálené terakoty. Ochutnejte ořechy a ovoce sušené paprsky slunce. Vypravte se i mimo města do prázdnoty pouště. Hledejte zříceninu pevnosti Ayaz Kala a přístav Muynak, kde rybářské lodě rezavějí na písku uprostřed ničeho, jako pomníky již zaniklého Aralského moře.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Náhled letenky z Prahy do Taškentu za 11 820 Kč

Uzbekistán z Prahy s Turkish Airlines


Bude se hodit

Letiště Istanbul (IST)

Letiště Praha (PRG)

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)