Turecko: podzimní Kappadokie z Vídně
20.5.2021

Turecko: podzimní Kappadokie z Vídně

1 960

O této nabídce

Speciální letenkový tip do trochu netradiční, ovšem rozhodně dostatečně atraktivní, destinace vytahujeme z rezervačního systému tureckého nízkonákladového dopravce Corendon Airlines. Zamíříme do středního Turecka, kde se nalézá nádherná oblast zvaná Kappadokie. Zpáteční letenky z Vídně do města Kayseri pořídíte na stránkách aerolinky za velmi hezkou cenu 1 960 Kč. Za částky pohybující se kolem 2 tisícovek je dostupných několik termínů v září či v říjnu letošního roku, což je takřka ideální doba k návštěvě této oblasti.

Kappadokie je především o nádherné přírodě – tamější krajina je plná nejen hlubokých údolí a kaňonů. Vystupují z ní také nezvyklé útvary ve formě tufových pilířů rozličných tvarů a barev, z nichž eroze během tisíciletí vytvořila okulahodící přírodní díla. Ideálním výchozím bodem pro výlety je malebné městečko Göreme, odkud můžete vyrazit na trek po okolní krajině anebo se za ranního rozbřesku vznést horkovzdušným balonem do výšky a kochat se pohledem na Kappadokii z ptačí perspektivy. Za návštěvu stojí také podzemní města Derinkuyu či Kaymakli, která jakoby snad nepocházela z našeho světa.

Podmínky pro cestování

Pravidla pro cestování se do podzimu určitě několikrát změní. Proto berte níže uváděná opatření, platná k dnešnímu dni, jen jako nástin toho, co vás potenciálně může čekat.

Za účelem vstupu na území Turecka je v současné době požadováno předložení negativního PCR testu (ne staršího 72 hodin). Výjimku mají děti mladší 6 let. Dále jsou také přijíždějící cestovatelé povinni vyplnit tento registrační formulář. Více informací se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Ankaře.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Turecko se aktuálně nachází v tmavě červené kategorii zemí. To znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit negativní PCR (nově stačí i antigenní) test na COVID-19 ještě před odletem z dovolené. Test nesmí být v době odletu starší 72 hodin. Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Více podrobností se dočtete v článku výše. 

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky Corendon Airlines
 • Zavazadla: 1 ks příručáku s limitem 8 kg a max. rozměry 55 × 40 × 25 cm + osobní věc (40 × 30 × 15 cm)
 • Dostupnost: září & říjen 2021
 • Termíny:
  • 12. – 19. 9. za 1 960 Kč
  • 19. – 26. 9. za 2 145 Kč
  • 26. 9. – 3. 10. za 1 960 Kč
  • 3. – 10. 9. za 1 960 Kč

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou v oblasti Kappadokie i kdekoliv jinde na území Turecka se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna, resp. s rezervací návazných služeb jako ubytování nebo auťák ještě počkat.

Náhled letenky z Vídně do Kayseri za 1 960 Kč

Turecko: podzimní Kappadokie z Vídně


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Corendon Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)