Sicílie: červnové letenky z Prahy do Trapani
31.5.2021

Sicílie: červnové letenky z Prahy do Trapani

1 118

O této nabídce

Epidemiologická situace v Itálii se lepší a v nejnovějším vydání „českého“ Cestovatelského semaforu poskočila mezi „oranžové země“. To znamená, že si při cestě tam i zpět vystačíte „pouze“ s negativním antigenním testem. To už je solidní pobídka k plánování výletu na jih Evropy. Hlavním tahákem jsou ale letenky z Prahy na Sicílii do města Trapani za 1 118 Kč, což je na druhou polovinu června skutečně velmi pěkná cena. A pokud potřebujete k moři vypadnout okamžitě, můžete směrem Sicílie odletět již zítra ráno. Stačí zarezervovat letenky v termínu od 1. do 8. června, AG test v nejbližší laborce a vzhůru na zážitky.

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Itálie vám postačí pouze negativní test (PCR nebo antigenní) ne starší 48 hodin – pozor, musí být provedený výtěrem. Také je nutné před cestou vyplnit tento registrační formulář. Výjimku z povinnosti předložit před cestou negativní test mají děti mladší 2 let. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě. 

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“. Itálie je nově zařazena do oranžové kategorie, což znamená „pouze“ AG test před cestou zpět do ČR. Ten můžete podstoupit např. v tomto lékařském zařízení v Trapani za 25 €. Pokud jste ale již naočkováni (od první dávky uplynulo alespoň 22 dní) nebo jste nemoc COVID-19 prodělali v posledních 90 dnech, není třeba žádných testů.

Flexibilní letenky

Letenky zakoupené u společnosti Ryanair do 30. června 2021 s termínem cesty do 30. října 2021 můžete bezplatně změnit na jiné datum i trasu. Bezplatné jsou dokonce dvě změny (doplácíte pouze případný rozdíl v ceně, budou-li nové letenky dražší). Přečtěte si více o prodloužení vstřícné politiky Ryanairu, kdy zrušil poplatky za změnu letenek.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

  • Rezervujte: přímo přes stránky společnosti Ryanair
  • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s rozměr 40 × 25 × 20 cm
  • Dostupnost: červen 2021
  • Termíny:
    • 1. – 8. 6. za 1 222 Kč
    • 8. – 17. 6. za 1 666 Kč
    • 17. – 24. 6. za 1 118 Kč

Sicílie Tě láká

Brioscia con gelato aneb brioška se zmrzlinou k snídani, místo kafe osvěžující kávová tříšť. Pak procházka jedním z barevných městeček, za památkami nebo rozkvetlou přírodou prorostlou olivovými háji a růžovými mandlovníky. V době oběda, kdy má slunce největší sílu, se schovejte pod stíny slunečníků a ochutnejte čerstvé ryby a plody moře dochucené šťavnatým sicilským citronem. A po odpolední siestě na pláži už hurá do plavek a příjemných vod moře Tyrhénského, Středozemního či Jónského. O večerní zábavu se vám postará majestátní sopka Stromboli, mladší sestra ohromné Etny, jejíž ohňové představení spíš harmonicky, než děsivě, doplňuje červenající se oblohu při západu slunce.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou přímo v Trapani nebo kdekoliv jinde na Sicílii se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB (rezervací přes uvedené odkazy podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná). Každopádně vám však doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Nezastupitelným parťákem v poznávání Sicílie bude vlastní kára. Mrkněte se do naší autopůjčovny a udělejte si přehled o dostupných vozech. Týdenní pronájem vozu vyjde cca na 4,5 tisíce Kč.

Náhled letenky z Prahy do Trapani za 1 118 Kč

Sicílie: červnové letenky z Prahy do Trapani


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Ryanair

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)