O této nabídce
Zaletět si na krátký podzimní výlet do Lotyšska považujeme za skvělý nápad! Využijte levných říjnových letenek, které ulovíte v rezervačním systému aerolinky Ryanair, a vypravte se poznávat tuto malou pobaltskou zemi. Zpáteční letenky z Prahy (PRG) do Rigy (RIX) ulovíte v rezervačním systému dopravce za ceny od 1 270 Kč. Nejlevněji vychází čtyřdenní pobyty od čtvrtka do pondělí (odlety jsou vždy v ranních hodinách, díky čemuž v pondělí můžete z letiště zamířit rovnou do práce). Časový rozpočet vám pak umožní poznat nejen hlavní město Riga a pobřeží kolem nedaleké Jurmaly, ale bez obav procestujete vlastně skoro celou zemi.
Veškeré informace o letišti v Rize (RIX), vč. tipů na dopravu z letiště do centra města, naleznete v našem novém průvodci.
Vyraz na pár dnů do Lotyšska
Slyšíte to ticho? Mír a klid je to, co Lotyšsko nabízí. Nemá vysokánské hory, světoznámé památky ani nikdy nespící noční život, zato se v něm můžete na chvíli zastavit. Procházejte se starou Rigou, její secesní budovy jsou pastvou pro oči. Sedněte si v jedné z místních kaváren, ochutnejte maizes zupa, sladkou polévku z žitného chleba a ovoce. Lehněte si na jedny z nejkrásnějších pobaltských pláží ve městečku Liepaja, svlažte svá těla v ledovém moři. Kochejte se barokním zámkem Rundale, je architektonickým klenotem s přenádhernými zahradami.
- Rezervujte: snadno přes NÁŠ VYHLEDÁVAČ nebo přímo přes stránky společnosti Ryanair
- Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 40 × 30 × 20 cm
- Dostupnost: říjen 2023
- Příkladové termíny:
- 5. – 9. 10. >> REZERVUJ ZDE
- 12. – 16. 10. >> REZERVUJ ZDE
- 19. – 23. 10. >> REZERVUJ ZDE
TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.
Ubytování
Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.
- Mrkněte se na nejširší nabídku ubytování přímo v Rize.
- Podívejte se také na pestrou nabídku ubytování v celém Lotyšsku.
Autopůjčovna
Nejsnazší formou, jak poznat celé Lotyšsko, je půjčení vlastního auťáku. Mrkněte se do naší autopůjčovny a udělejte si přehled o dostupných možnostech. Během podzimu počítejte s cenou pronájmu malého vozu kolem 500 Kč / den.
Podmínky pro cestování
Cesta do Lotyšska
Cestování do Lotyšska je již „jako dřív“ – žádné negativní testy, žádné certifikáty, žádné formuláře. Kompletní vstupní podmínky, užitečné odkazy a přehled aktuálních opatření naleznete na naší stránce „Koronavirus v Lotyšsku“.